Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis on olukord koroonaga praegu kümneid kordi hullem kui eelmisel aastal samal ajal, kuigi eelmisel aastal polnud praegusi karme piiranguid, ei kantud näomaske ja mis peamine, kedagi polnud koroona vastu vaktsineeritud.

Nüüd, pärast ligi aasta kestnud vaktsineerimise-tralli on olukord selline, et käes on veel suvi, aga haiglas on juba rekordiliselt inimesi, kellest paljud surevad. Mis toimub? Kas vaktsiinidest pole siis midagi tolku?

Koroonaviirus pidi olema sesoonne haigus, mis suvel kaob ja talvel lööb välja. Nii see eelmisel aastal ka oli. Suveks kadus kõik ära, talvel tuli tagasi.

Käesoleval aastal on aga ilmnenud kurioosum, kus koroona ründab keset suve. Vaatamata sellele, et suvi oli väga ilus ja soe, nagu ka eelmisel aastal. Kõik on sama nagu oli eelmisel suvel: oli ilus ilm, oli autoralli MM-etapp, president oli Kaljulaid. Välja arvatud see, et käesoleva aasta jooksul on inimesi tohututes kogustes vaktsineeritud.

Algusest peale räägiti, kuidas vaktsiinid aitavad nakatumiste arvu ja haiglaravi vajadust vähendada. Piisama pidi juba ühest doosist, aga kaks doosi pidi andma väga suure kindluse. 99 protsenti. Kõigi võimalike tüvede ja mutatsioonide vastu. Tegelikkus on aga sootuks vastupidine: seal, kus on inimesi rohkem vaktsineeritud, on ka rohkem nakatumisi, haigestumisi ja surmasid kui oli eelmisel aastal samal ajal. Haigestuvad raskelt, satuvad haiglasse ja surevad teiste seas need, kes on kahe doosiga vaktsineeritud.

Eestis paistab praegune olukord hästi välja Tartumaa ja Ida-Virumaa näitel. Tartumaal on väga palju inimesi vaktsineeritud ja seal on ka väga palju nakatumisi. Ida-Virumaal, kus on teistest piirkondadest palju vähem inimesi vaktsineeritud, ja kus inimesi hoiatati, et te surete kõik maha, on üllatuslikult palju vähem koroonat. Ja seda vaatamata asjaolule, et otse piiri taga Venemaal möllab epideemia aja kõige hullem koroonapuhang. Muide, ka Venemaal käib praegu hoogne inimeste massiline sundvaktsineerimine, aga nakatumiste ja koroonasurmade arv lööb sellele vaatamata uusi rekordeid.

Mis sellest kõigest järeldada? Aga mitte midagi muud, kui midagi on väga valesti kas vaktsiinide või vaktsineerimisega. Igal juhul on üks asi selge: vaktsiinidest pole seni olnud koroona leviku piiramisel mitte mingit kasu.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised