Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Saksamaa kantsler Angela Merkel selgitab, kuidas on võimalik koroonaviirusele piir panna – tuleb minna algusesse tagasi ja hakata jälitama iga nakatumist. Ainult nii on võimalik normaalne elu tagasi saada.

Merkel selgitab, et epidemioloogide väitel tuleb viia nakatumiste kordaja alla 1, siis hakkab nakatumiste arv vähenema. Kui Saksamaal on kokku 40 000 nakatumist ja iga päev 1500 uut nakatumist, siis suudavad riigi 400 terviseameti oisakonda neid nakatumisi jälitada.

Merkel märgib, et see – nakatumiste jälitamine ongi olnud eesmärk algusest peale. Selles osas olid sakslased edukad. Kui hiinlanna nakatas 16 Webasto töötajat, siis suudeti kõiki nakatumisi jälitada. Kui Saksamaa oleks suutnud seda liini jätkata, siis poleks piiranguid vaja olnud.

Aga siis tulid inimesed tagasi suusapuhkustelt, Heinsbergis oli karneval ja sealt läks lahti nakatumiste jada, mida ei suudetud enam kontrollida. Sealt algas suur nakatumine. Nüüd tuleb minna tagasi algusse, jätkab Merkel. Tuleb hakata uuesti jälitama iga nakatumist. Tuleb välja selgitada, kus ja kuidas inimesed nakatusid.

Viimased uudised