Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tamula järvel vajus laupäeva hommikul läbi jää sõiduauto Dodge Ram, mis oli tegemas enne samas algama pidanud jäärajavõistlust raja turvalisuse kontrolli.

Häirekeskus sai kell 7.40 teate, et Tamula järvel on kaldast umbes paarisaja meetri kaugusel sõiduauto koos inimesega läbi jää vajunud.

Autojuht pääses sõidukist akna kaudu välja, kuid auto vajus täielikult läbi jää.

Järvejää paksus on praegu umbes paarkümmend sentimeetrit, mida peetakse turvaliseks paksuseks, et autoga jääle minna.

Kohapeal kogutud ütluste kohaselt sai turvaautole saatuslikuks nädal tagasi Tamulal toimunud võidusõitudel jäässe kulutatud süvend, mille juures läbivajumine ka aset leidis. Kohapeal antud hinnangu kohaselt oli läbivajumiskohas jää paksus vähem kui 10 sentimeetrit, mis on ohtlik isegi jalgsi kõndimisel.

Toimuma pidanud jäärajavõistlus jäeti ära. Läbi jää vajunud auto üritatakse veest välja saada.

Ennelõunal sukeldus auto juurde päästeameti tuuker, kellel aga ei õnnestunud sõidukile väljatirimise tarbeks konksu külge saada. Auto on umbes 3-4 meetri sügavusel.

Auto väljatõstmine venis pimeduseni

Järvepõhja vajunud auto väljatõmbamiseks telliti Tartust kohale kraana Ural, mille abil alustati Dodge Ram’i väljasikutamist.

Tuukri abiga seati paika prussid, et siis mööda neid auto jää peale vintsida. Paraku esimesel katsel see ebaõnnestus, kuna prussid ei saanud vintsi suhtes päris õige nurga all paika ning need vajusid vintsimise ajal ära. Koos prussidega ka Dodge, mille ots juba veepinnalt paistis.

Auto saadi järvest välja kella 1 ajal öösel.

Arved Breidaks

Viimased uudised