Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tarmo Piirmann. Foto: Sven Tupits

Võru linnavolikogu liige Tarmo Piirmann (Isamaa) tegi Konkurentsiametile avalduse vee-ettevõtja hindade üle vaatamiseks ja teenuste hinna põhjendatuse kontrollimiseks, kuna elekter on odavamaks läinud.

Piirmann toob avalduses välja, et ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniseaduse kohaselt koostab vee-ettevõtja veeteenuse hinnataotluse ning esitab selle enne veeteenuse hinna kooskõlastamiseks Konkurentsiametile. Konkurentsiamet kontrollib, et taotletud hind sisaldaks üksnes seaduses ettenähtud põhjendatud kulusid ja tulukust.

Seaduse kohaselt on vee-ettevõtja kohustatud jälgima oma tegevusest sõltumatuid asjaolusid, mis mõjutavad veeteenuse hinda, ning teavitama Konkurentsiametit hiljemalt 30 päeva jooksul arvates asjaolu ilmnemisest, mis võib mõjutada veeteenuse hinda rohkem kui 5 protsendi võrra.

Seaduse järgi teostab veeteenuse hinna üle järelvalvet Konkurentsiamet.

AS Võru Vesi on Võru linnas tegutsev vee-ettevõte, kes osutab ühisveevärgi ja –kanalisatsiooni teenuseid Võru linnas, Võru vallas, Antsla vallas, Kanepi vallas ja Rõuge vallas. AS Võru Vesi hinnad on kinnitatud 22.11.2022 a. Konkurentsiameti otsusega nr. 9-3/2022-051 ning kehtivad elanikkonnale alates 01.01.2023 a.

Piirmann on seisukohal, et elektrihinna märkimisväärne langus pärast hetkel kehtivate hindade Konkurentsiametis kooskõlastamist tingib tarbija jaoks hinna alandamise enam kui 5 protsendi ulatuses.
Seega on Võru piirkonna vee-ettevõtjal kohustus seaduse alusel esitada Konkurentsiametile uus hinnataotlus. AS Võru Vesi ei ole vastavat taotlust esitanud, vähemalt ei ole seesugust taotlust Konkurentsiameti menetluses.

Piirmann juhib täiendavalt tähelepanu tõsiasjale, et kuivõrd veeteenuse hind peab seaduse alusel katma üksnes põhjendatud tegevuskulud ning tagama põhjendatud tulukuse, ei saa vee-ettevõtja hinnatõusu põhjendamiseks ettevõtte juhatust ning nõukogu lõputult laiendada.

Võru linnas on elanikkonna esmavajadusi katvaid ettevõtteid sageli kasutatud „ülejäävatele“ munitsipaalpoliitikutele sissetuleku võimaldamiseks. Koalitsioonilepingutest tulenevate administreerivate ametikohtade loomine ei ole ettevõtte jaoks põhjendatud kulutusteks, märgib Piirmann esitatud avalduses.

Eelnevast tulenevalt on avaldaja arvates põhjendatud AS-i Võru Vesi kohustamine uue ning odavamate hindadega hinnataotluse esitamiseks Konkurentsiametile, samuti järelevalvemenetluse algatamine teenuste hinna põhjendatuse kontrollimiseks.

Mõned päevad tagasi tegi Piirmann avalduse ka sooja hinna alandamiseks, kuna hakkepuit on odavamaks läinud.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [12.79 KB]

Viimased uudised