Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võru tervisekeskus

Võru linna, nelja ümberkaudse valla ja Lõuna-Eesti haigla esindajad ning kümme perearsti allkirjastasid kolmapäeval kokkuleppe Võru uue tervisekeskuse rajamiseks, mis koondaks piirkonna esmatasandi arstiabi ühe katuse alla.

„Tänaseks on selge, kes on need osalised, kes võiksid tulevase tervisekeskuse puhul olla reaalsed kasusaajad,” rääkis Võru linnapea Anti Allas Lõunaeestlasele.

Lisaks Võru linnale soovivad tervisekeskuse rajamisega seotud olla Haanja, Lasva, Sõmerpalu ja Võru vald, samuti AS Lõuna-Eesti Haigla ning perearstid Siiri Johanson, Kaja Kasak, Tiia Kõiv, Margit Kõivomägi, Agi Märdin, Anne Ojakäär, Iia-Ulvi Raid, Silvi Susi, Anne Trumm ja Marje Toom.

Allkirja andmine ei too osapooltele esialgu kaasa ühtegi kohustust. Küll on aga esmast kokkulepet tarvis selleks, et, nagu lepingus seisab, „pidada läbirääkimisi koostöö tingimuste määratlemiseks”.

„Lõplikult soovime kõik detailid paika saada septembri lõpuks, et oleksime valmis taotluse esitamiseks,” kinnitas Allas.

Võru tervisekeskuse ehitus rahastatakse suuresti sotsiaalministeeriumi vahendatava Euroopa Liidu toetusega, mille abil soovib riik maakondade suuremates keskustes parandada esmatasandi arstiabi kättesaadavust ning luua meedikutele paremad töötingimused.

Programmi mullu toimunud esimese taotlusvooru kaudu saadava toetusega on tervisekeskused peagi kerkimas Antslas, Põlvas, Räpinas, aga ka mujal Eestis.

Näiteks Antslasse rajatakse kolmele perearstile ning mitme lisateenuse osutamiseks mõeldud tervisekeskus, kus hakatakse teenindama kogu piirkonna patsiente.

„Saime rahastuse peale ja järgmisel aastal on tervisekeskus valmis,” kinnitas Antsla vallavolikogu esimees Kurmet Müürsepp Lõunaeestlasele.

Võru linn otsustas koos Jõgeva, Maardu linna ja Vändra aleviga mullu toimunud esimesest taotlusvoorust kõrvale jääda, kuid on nüüd teistele järele liikumas. Võru tervisekeskuse ehitamise tarbeks on ministeeriumil reservis 1,33 miljonit eurot.

Ehitus paari aasta pärast

Allase sõnul algab Võru tervisekeskuse ehitamine kõige varem ülejärgmisel aastal. „Reaalne ehitus võib jääda aastatesse 2019-2021,” lausus Allas.

Maja tulevast asukohta pole tema sõnul veel „lukku löödud”, kuid suure tõenäosusega rajatakse see Võru bussijaama naabrusse, kus linn on alustanud autoparkla ning kergliiklustee ehitust.

Üle Eesti rajatavates esmatasandi tervisekeskustes hakkab tööle vähemalt kolm perearsti, lisaks füsioterapeut, ämmaemand, koduõde. Sõltuvalt vajadusest võidakse seal pakkuda ka näiteks sotsiaal- ja eriarstiabi ambulatoorseid teenuseid.

Võru keskus rajatakse kümnele perearstile. Lõuna-Eesti haigla hakkab seal pakkuma ämmaemanda, füsioteraapia, röntgendiagnostika teenust ja vajadusel ka teisi teenuseid.

Vaata videolugu kokkuleppe allkirjastamiselt.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised