Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põliskeskerakondlased

Võrus Edgar Savisaare toetajaid koondava valimisliidu aktiiv loobus plaanist võtta oma ühendusele nimeks „Põliskeskerakondlased”, asendades selle nimega „Võru eest”.

„Et mitte kedagi esile tõsta või maha materdada, ja me kõik seisame ikkagi valimistel Võru eest, siis edaspidi ongi valimisliit ühise nimetajaga „Võru eest”,” rääkis valimisliidu kokkupanemist vedav ettevõtja Jüri Luik Lõunaeestlasele.

Tema sõnul on uue nimekombinatsiooni valimisel silmas peetud ka teisi Eesti omavalitsusi, kus savisaarlased soovivad oma nimekirjaga välja tulla. „On siis Valga eest, on siis Sillamäe eest, Narva eest,” lisas Luik.

Ta kinnitas, et põliskeskerakondlaste nimest loobumine ei tulnud Keskerakonna survel. „Keskerakonna kontor ei kamanda meid. Idee tuli teistega arutamise baasil, et mitte keskenduda ühele nimetusele, vaid ikkagi leida selline nimi, mis ühendab. See sobis nagu kõigile,” lausus Luik.

Usutakse Savisaare tulekut

Viimastel päevadel on taas kõvemaks paisunud spekulatsioonid, kas ja kellega koos Edgar Savisaar sügisestel kohalikel valimistel osaleb.

Keskerakonna endine liider valiti esmaspäeval Tallinnas Lasnamäe piirkonna juhatusse, kuid väidetavalt ei tea keegi, kas Edgar Savisaar kandideerib ning kui ta seda peaks tegema, siis kas ta teeb seda Keskerakonna nimekirjas või asutab oma valimisliidu.

„Pange te tähele minu sõnu, et 48. tunnil mängub Edgar kõik üle,” ennustas Luik.

Kindlust seda väita annab tema sõnul Keskerakonna poliitikute kahepalgeline mäng. „Kui vaadata, kuidas riigikogulased omavahelistes vestlustes käituvad ja milliseid mitteametlikke kokkuleppeid sõlmivad, siis noh… Ets ei ole veel maha kantud.”

Vaata Jüri Luige kommentaari järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised