Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linna opositsioonijuht, Isamaa esindaja Tarmo Piirmann võrdleb volikogus esitatud avalduses praegust linnavõimu Aleksandr Lukašenka režiimiga Valgevenes.

Järgeb Tarmo Piirmanni avaldus:

Valimiste ajal tuleb ikka ette rahvaste rännet ühest nimekirjast teise, ka seda, et osad loobuvad ja uued tulevad peale. Kes on pettunud, kes väsinud, kel on suured ambitsioonid jne.

Kahel viimasel valimisel Võru linnas olen saanud kogeda aga ka teistsugust käekirja – võimuerakonna vastaskandidaate töödeldakse süsteemselt – kellele valetatakse ja aetakse kaaslastega tülli, keda meelitatakse ja jagatakse tunnustust, keda keelitatakse, keda suunatakse, keda ähvardatakse, keda hirmutatakse, kellele jagatakse toetust, tehakse vastastikku kasulikke kokkuleppeid jne.

Seda kõike selle nimel, et vähendada vastaskandidaatide arvu, kaotada ära nende toetajate hääled, et seeläbi ise valimistel eduseisu saavutada.

Selline käekiri paneb inimesed olukorda kus nad on sunnitud kaasvõitlejatele valetama, vassima, vingerdama, telefonikõnedele mitte vastama ja muidu vääritult käituma.

Osad julgemad ütlevad selgemalt välja, mis võimulolijad nendega on teinud ja miks nad ei soovi enam kandideerida. See on ikka ennenägematult madal tase.

Ma saan aru, et võimuiha on suur, hirm sissetuleku ja positsiooni kaotamise ees paneb toolist küüntega kinni hoidma, aga niimoodi pole Eestimaal, demokraatlikus Euroopa riigis kombeks.

Nii teeb Valgevenes Lukašenka. Kui enne mul oli kahtlusi, siis nüüd olen ma kindel – Võrus peab võim vahetuma.

Tarmo Piirmann
Isamaa

Viimased uudised