Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Võru mehe Jüri Pallo arvates on aprillis kokku tulev Võro Kongress väga halb mõte. Ta selgitab, miks.

Uue Eesti mõtteid.

Aprillis kokkutulev Võro Kongress, kus arutlusele tuleb võrokeste põlisrahvaks kuulutamine, on väga halb mõte. Kui võrokesed on deklareerinud end põlisrahvaks oma keeleruumis- territooriumidel Võru-, Põlva-, osaliselt Valgamaa aladel, järgneb kaos. Kohe kuulutavad venelased end teiseks Eesti territooriumil elavaks põlisrahvaks, sest venelaste dokumentaalselt tõestatud Eestis elamine algab 1030 aastast. Tartu-Jurjevi linna asutamisest Jaroslav Targa poolt. Venelased on püsivalt elanud 1000 aastat ning nõuavad samuti endile, vene keelele, õigusi.

Minu ettepanek seoses Eesti Vabariigi kaitsevõime, kaitsetahtega on järgmine :

1. Eesti Vabariigi valitsus määratleb riigikaitse vajadustest tulenevalt Võru maakonna eripiirkonnaks. Kõik Võru maakonda sissekirjutatud kodanikud saavad erihüved. Toetused, abid, soodustused. Tulenevalt Nursipalu laskeharjutusala laiendamise projektist on Võru maakonna kinnisvara väärtus langenud. Ka olemasolevad töökohad hakkavad kaduma, seetõttu inimesed, kes soovivad jääda Võrumaale ja Võru linna püsivalt elama, vajavad riigipoolset erikohtlemist. Perspektiivikad uued majandused on järgmised: Vanadekodud, erihooldekodud, erikoolid.

2. Rajada Võru Riigigümnaasiumi põhjal Eesti esimene Riigikaitsegümnaasium, mille õpilased on võrdsustatud Kaitseväe ajateenijate staatusega. Kooli lõpetamise järgselt on nad võrdsustatud Kaitseväe teenistuse läbinud ajateenijatega. Isaamaalises vaimus õpetatud ja kasvatatud noored võivad jätkata õpinguid kõrgemates sõjakoolides või mujal.

Usun,et minu ettepanekut arvestatakse.

Head Vabariigi aastapäeva!

Eesti Kongressi liige
Jüri Pallo

Viimased uudised