Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaika suveülikool peetakse tänavu Lätimaal Kornetis, kus traditsioonilisel kokkusaamisel saab kuulata loenguid, tutvuda Korneti ümbrusega ja osa saada kultuuriõhtutest.

Läti riigile kuuluvas Kornetis peetakse suveülikooli seepärast, et osad selle kandi külad on omal ajal kuulunud hoopis Rõuge kihelkonna alla ja seal elab praegugi paarkümmend eestlast.

Et suveülikool on seekord Lätimaa pinnal, keskenduvad loengud ülepiiri läbikäimisele. Lisaks räägitakse kultuurikoostööst ning Võrumaa ja Lätimaa tänase päeva elust, teatasid korraldajad.

Lisaks loengute kuulamisele on suveülikoolis osalejatel võimalus võtta osa erinevatest töötubadest. Peamiselt lastele korraldatavates töötubades saab õppida floristikat, savitööd, proovida kätt seina värvimises ning multifilmi tegemises. Üks töötuba täiskasvanutele keskendub Wikipeedia täiendamisele.

Kaika suvõülikool on mõeldud kõigile, keda huvitab võrokeste maa, keel ja inimesed. Suveülikooli peetakse Võromaal 1989. aastast. Nime sai suveülikool Karula kihelkonna Kaika küla järgi, kus oli esimene suveülikool.

Kaika suveülikool Kornetis toimub 11.-13 augustini.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised