Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Jassu Hertsmann

Peaasi.ee ja RMK korraldasid laupäeval, 6. aprillil Eestimaa eri paigus viis vaimse tervise vitamiinimatka, et looduses liikudes arutada ja avastada, kuidas saaks oma vaimset tervist tugevdada.

„Emajõe õpperaja vitamiinimatkal teravdasime meeli, et märgata nii ümbritsevat kui iseennast. Arutasime, mil moel looduses liikumine meie heaolusse panustada saab ning uurisime endi peal, kuidas loodusesse ja iseendasse kohale tulla, et looduses liikumisest mõnus vitamiinidoos saada,” rääkis matka juhtinud psühholoog, Peaasi.ee koolitaja Teili Toms.

Peaasi.ee ja RMK koostöös toimunud vitamiinimatkad toimusid vaimse tervise vitamiinikuuri liikumisnädala raames.

Vaimse tervise vitamiinikuuri jooksul keskendutakse igal nädalal ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas selle abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted.

Vitamiinikuuri jooksul saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin: peaasi.ee/vaimse-tervise-vitamiinid/

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Viimased uudised