Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 18. juuni öösel kell 00.10 teatati, et Viljandis Veere tänava piirkonnas läks joobes mees Paala järve ujuma. 47-aastane mees väsis paarikümne meetri kaugusel kaldast ja vajus vee alla.

Tõenäolises uppumiskohas oli vee sügavus kuni 10 meetrit ja pinnaltpääste varustuses päästjatel kahjuks kadunut leida ei õnnestunud.

Uppunud mehe leidsid politsei kaasatud sukeldumisklubi Maremark tuukrid ligi tunnise otsimise järel. Uppunu toodi kaldale.

Sellel aastal on uppunud kokku 29 inimest. Neist 15 on inimest olid uppumise ajal purjus. Alla 60-aastaste hukkunute seas on joobes uppunute osakaal 80 %. Eelmise aasta 18. juuniks oli uppunuid pea poole vähem, 16 inimest.

Suvise suplushooaja alguses tuletab Päästeamet tungivalt meelde:

  • Kui jood, ära uju! Joobes hukkunute osakaal on aasta-aastalt kasvanud. On üldine reegel, et ujumine ja alkohol ei käi kokku ning oma joobes sõpra tuleb vette minemise eest takistada. Uppumisohtu kasvatab ka nõrk joove ja pohmell. Alkoholi mõju all olev inimene väsib kiiresti ja tal võivad tekkida reflektoorsed südamevereringesüsteemi häired, mille tõttu ujujat tabab alajahtumine, jäsemete verevarustuse halvenemine ning krambid.
  • Vali ujumiseks selleks ettenähtud koht! Kõige turvalisem on ujuda päevasel ajal ametlikus valvega rannas, kus kiire abi käepärast.
  • Uju kalda lähedal ja nii, et jalad alati põhja ulatuks! Ära ülehinda oma ujumisoskust. Kui peaksid ootamatult väsima või peaks tekkima lihaskramp või terviserike, ei satu te madalas vees ujumisel kohe uppumisohtu.

Viimased uudised