Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

maanteemuuseum

Eesti Maanteemuuseumis Varbusel pukseeriti eelmisel nädalal kolme päeva jooksul tühjaks lammutamisele minev masinahall ning tõsteti eemale kümneid tonne kaaluvad maanteehooldusmasinaid, et teha ruumi uue masinahalli ehitusele.

„See, mis me praegu paari päeva jooksul teeme, on tegelikult üks röögatu väljakutse – kolme päeva jooksul me veame enam kui 300-400 tonni masinaid ühest kohast teise,” rääkis maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner Lõunaeestlasele. „Viimane kord, kui muuseumis nii palju masinaid on liigutatud, oli enam kümme aastat tagasi.”

Masinate liigutamise põhjuseks on juba septembris algavad muuseumi laiendustööd, mille käigus lammutatakse praegune 1000 ruutmeetri suurune masinahall maha ning selle asemele rajatavas 1500 ruutmeetri suuruses, osaliselt köetavas hallis avatakse järgmise aasta lõpus uus autoajastu näitus.

Euroopa suurim kogu

Uus näitusepind võimaldab Kadri Valneri sõnul paremini eksponeerida Varbusel asuvat Euroopa suurimat maantee-ehitusmasinate kollektsiooni ning esile tõsta ka Eesti tee-ehituses silma paistnud inimesi.

„Meil on ju Euroopa kõige suurem ja vägevam tee-ehitusmasinate kollektsioon ja me saame eraldi välja tuua Eesti kuulsaid tee-ehitusmasinate insenere,” kinnitas ta.

Uus näitus koosneb Valneri sõnul kolmest osast: „Autoajastu algus ehk kuidas on saanud autost kui luksusesemest igapäeva tarbeese, meie tee-ehitusmasinate väljapanek ja liikluskasvatuskeskus.”

Kokku 2 miljonit eurot maksvate laiendustööde jaoks sai maanteemuuseum toetust EASist. Ehitajaga ollakse praegu lepingu sõlmimisel ning valmimas on ka näituse kontseptsioon.

Õige varsti algavate ning umbes aasta kestvate ehitustööde ajal on maanteemuuseum külastajatele avatud.

Vaata pilte ja videolugu maanteemuuseumist.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised