Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvas pandi laupäeval pidulikult punkt kaks aastat tagasi alanud raudteejaama piirkonna taristu uuendamisele kogumaksumusega ligi üks miljon eurot.

„See on ehe näide, kuidas mitme erineva rahastaja ja mitme erineva projektiga on kompleksselt lahendatud ära päris palju teemasid,” rääkis Põlva vallavanem Georg Pelisaar Lõunaeestlasele.

Tööd algasid Jaama tänaval 2015. aastal sõidutee osalise renoveerimisega. Mullu sai uue asfaltkatte alla ka ülejäänud osa sõiduteest, uuendati jaamahoone esine plats ning rajati 3,2 kilomeetri pikkune Põlva-Himmaste-Eoste kergliiklustee. Tänavu kevadel tehti ära ka haljastus- ja märgistustööd.

Põlva naaberkülad paremini seotud

Pelisaare hinnangul on kergliiklustee ehitus Põlva ja Himmaste-Eoste vahele väga oluline investeering, mis seob Põlva linna naabruses asuvad külad paremini keskusega.

„Paljud inimesed käivad Himmastest ja Eostest Põlvas tööl, ka kaubanduses, ja tulevad mõistagi raudteejaama rongi peale,” lausus Pelisaar. Pealegi käib ka Põlvast üksjagu inimesi Himmastes ja Eostes tööl.

Koos raudteejaama esise platsi uuendamisega ilmnes aga uus mure, sest nüüd paistab mahajäetud jaamahoone troostitu seisukord liigagi hästi välja.

„Muret teeb vaid see, et raudteejaama hoone enam siia ei sobi,” nentis vallavanem. „Me oleme küll soovinud koostööd Eesti Raudteega, et nad selle hoonega midagi ette võtaks, aga paraku siiani ei ole veel isegi konkreetse lubaduseni jõutud, tegudest rääkimata.”

Jaamaesise platsi ja kergliiklustee rajamisel toetasid valda Keskkonnainvesteeringute keskus ja EAS.

Vaata videolugu Põlvast.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised