Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää vallavolikogu saatis esmaspäeval avalikule väljapanekule Otepää ja Sangaste valla ühinemislepingu, kuigi täit selgust, kui suureks ja milliseks tulevane Otepää vald kujuneb, veel pole.

„Otepää on jõudnud nii kaugele, et Sangaste vallaga on ühinemisläbirääkimised sisuliselt lõpusirgel – leping on valmis, vormistatud ja on minemas avalikule väljapanekule,” rääkis Otepää vallavolikogu esimees Siim Kalda Lõunaeestlasele.

Kahe omavalitsuse ühinemise aluseks on Sangaste valla kevadine ettepanek, millega kutsuti ühinema lisaks Otepääle ka Palupera, Puka, Rõngu, Urvaste ja Õru vald. Hiljem osales läbirääkimistel ka Kanepi vald, ent tegelikke ühinejaid jäi järele vaid kaks.

„Tänaseks on meid kaks ja pool,” täpsustas Kalda. Tema sõnul on Palupera vald valmis loovutama Otepääle kokku seitse küla, mille elanikud soovisid ühinemist Otepääga, et ülejäänud osa Palupera vallast võiks ühineda Elvaga. Otepää koosseisu on tulemas Lutike, Makita, Miti, Neeruti, Nõuni, Päidla ja Räbi küla.

Otepää ja Sangaste valla ühinemisel moodustub 5250 elanikuga omavalitsus, kuhu lisandub elanikke Palupera valla küladest ning võimalik, et valitsusel tuleb Otepääga ka mõni vald sundliita.

Vaata järgnevast jutuajamist Siim Kaldaga järgnevast videoloost.

Arved Breidaks

Viimased uudised