Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vastseliinas süttis neljapäeva õhtul korter, kus oli fööniga kinni külmunud torusid soojendatud.

Lõuna päästekeskuse info kohaselt teatati 22. veebruaril kell 19.33, et Võru vallas Vastseliina alevikus Võidu tänaval süttis puidust elumaja korteri köögis sein.

Päästjad selgitasid, et sein süttis torude soojendamiseks kasutatud ja järelevalveta tööle jäetud föönist. Föön kuumenes üle ja süütas seina.

Korteris elavad üürnikud, kes fööni ebaotstarbekohaselt kasutasid, pannes nii oma tuleohutust eirava käitumisega ohtu kogu maja elanikud.

Õnneks sekkusid päästjad ja vahesein kustutati kella 20.22. Tuleohutusnõuete rikkujatel tuleb vastust anda päästekeskuse menetlusinspektoritele.

NB! Seoses külmenevate ilmadega hoiatavad päästjad, et hooletus kütteseadmete kasutamisel ja tuleohutusnõuete mittejärgimine võib tuua kaasa raskete tagajärgedega tulekahju. Ärge jätke ahju järelevalveta põlema ning ärge kütke seda üle. Iga ahi kannatab kuuma teatud piirini, millest alates hakkab kütteseade lagunema ja selle ülekuumenevad osad süütavad ümbruse. Korraga on ohutu kütta üks sületäis, panna korra puid peale ja siis ahi kinni. Kui vaja rohkem sooja, siis on õige kütta kaks korda päevas.

Ka jäätunud torude soojendamise tagajärjel võib maja süttida. Mitte mingil juhul ei tohi torusid sulatada lahtise tulega ning ka puhurite kasutamine on ohtlik, sest need võivad üle kuumeneda ja süüdata ümbruse. Õigem on torude sulatamiseks pöörduda sellega tegelevate ettevõtete poole, kes kasutavad torude sulatamiseks spetsiaalseid töövahendeid.

Viimased uudised