Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Vastseliina päästekomando

Eilse teisipäeva, 11. oktoobri õhtul kell 23.05 sai Vastseliina päästekomando väljakutse, et Vastseliina alevikus on kortermajas tulekahju.

Vastseliina alevikus Rahu tänaval oli kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Naaber leidis suitsulõhna järgi põleva korteri ja ka uks õnnestus jõuga avada, kuid siseneda korterisse ei olnud võimalik, sest ruumid olid paksu suitsu täis.

Päästjatel kulus sündmuskohale jõudmiseni vaid 3 minutit, korterisse sisenenud suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid kohe elutoast meesterahva ja tõid ta välja, kuid kahjuks oli mees hukkunud.

Päästetöö juhi hinnangul oli tulekahju mõnda aega kestnud ja õhu puuduse tõttu suures osas sumbunud. Päästjad kustutasid põleva tugitooli, laua ja seina kolme käsikustutiga. Suitsev mööbel visati tuleohutuse tagamiseks aknast välja ja loputati veega üle.

Kustutustööd lõpetati kell 00.08. Tulekahjus hävis põlenud elutoa sisustus, kolmetoalise korteri ülejäänud ruumid said suitsukahjustusi. Põlengust märku andnud suitsuandur asus kahjuks kaugemas toas, kuhu häire käivitanud suits liiga hilja jõudis.

Tulekahju täpsem tekkepõhjus on selgitamisel, kuid päästjad leidsid märke ohtrast küünalde kasutamisest ning esialgu on alust põlengu põhjust seostada hooletu küünla põletamisega.

Vastseliina päästekomando tänab majaelanikke, kes suutsid säilitada rahu ning olid abiks sündmuse lahendamisel.

Sündmusel osalesid ka Võru päästekomando, Võru kiirabi ning politsei.

Foto: Lõuna päästekeskus

Viimased uudised