Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Värske USA-s läbi viidud uuring näitab, et koroona nakkuse võib saada uuesti ja teist korda põetakse haigust raskemalt.

Teine nakatumine toob kaasa raskemad vaevused kui esimene, selgub teadusajakirjas Lancet avaldatud uuringust.

Uuring näitab, et koroonaga võib nakatuda korduvalt ja haiguse läbipõdemine ei pruugi anda immuunsust. Uuring põhineb USA-s koroonaga teistkordselt nakatunud mehe juhtumil. Nevada osariigis elav 25-aastane mees haigestus koroonahaigusse COVID-19 mitu korda 48 päeva jooksul.

Mehe puhul oli teine haigestumine raskem kui esimene. Teistkordsel haigestumisel sattus mees haiglasse, kus talle anti hapnikku.

Uuringus on ära märgitud veel neli juhtumit, kus inimene on haigestunud koroonaga teistkordselt. Need juhtumid on välja tulnud Belgias, Hollandis, Hong Kongis ja Ekuadoris.

Uuringut juhtinud teadlane Mark Pandori ütles, et värske uuring annab aimu sellest, milline on COVID-19 puhul immuunsus olukorras, kus puudub tõhus vaktsiin. Nüüd on vaja veel lisaks uurida seda, kui kaua immuunsus kestab ja miks mõnel on raskemad haigusnähud kui teistel.

Teadlased arvavad, et teise nakatumise puhul sai Nevada mees suure koguse viirust, mis tõi kaasa raskemad haigusnähud. Teine võimalus on see, et teise nakatumise puhul oli tegemist teistsuguse viiruse tüvega.

Teadlased samas rõhutavad, et teistkordsed nakatumised on harvad. Uuesti nakatumise juhtumeid on väga vähe, samas kui kõik nakatumised kokku ulatuvad kümnetesse miljonitesse. Teadlased märgivad samas ka seda, et nakatumiste puhul on võimatu öelda, kas inimene nakatus esimest või teist korda, sest suur osa põeb haigust ilma haigusnähtudeta.

Viimased uudised