Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valmiera Tunnetepark

Valmieras avatakse laupäeval, 4.mail suvehooaeg maagiliste tunnete ööga Koiva jõe äärses metsas, kus esinevad muusikud ja kunstnikud, pimedust tõrjuvad erinevad valgusmängud ning pakutakse parimaid kohalikke roogasid.

“Märkasime siin juba eelmistel aastatel mõningaid eestlasi, mistõttu oskame sel korral neid juba oodata,” kutsub põhjanaabreid peole Valmiera Tunnetepargi juhataja Iluta Urbanoviča. „Üks sõbralik ning maagiline üritus on küllap parim koht, kus naabrid omavahel tutvust saavad sobitada.”

Möödunud aastal 6000 külastajat võõrustanud maagiliste tunnete öö toimub tänavu neljandat korda. Valmiera parkmets saab endale sel puhul erilise läike, mis suve looduses ja külastaja südametes äratab.

Kolmetunnise peoõhtu peaesineja on Läti indibänd Laika Suns. Hulk teisi muusikuid on endale koha leidnud hoopis puude otsas. Metsa vahel ning jõel näeb erinevaid valguse- ja tuleinstallatsioone, etendusi ja kunstiteoseid.

Söögi ja joogi eest hoolitsevad erinevad kohalikud ning kaugemalt tulnud restoranid ja kohvikud. Nii on kohal näiteks OZO restoran ning pannkoogikohvik Crepes Riiast, ekleerikohvik Raunas Dārzs, Vīnkalni pitsatalu, Charlestons BBQ food truck oma burgeritega ning restoran Vecpuisis Valmierast. Janu kustutavad näiteks Naukšēnu veinikoda ja mitmed kohvimeistrid.

Uksed avatakse kell 20.30 ning õhtu lõppeb südaöise ilutulestikuga Koiva jõe kallastel. Piletid hinnaga 10€ on saadaval portaalist www.bezrindas.lv või kolm eurot kallima hinnaga kohapealt.

Valmiera Tunnetepark asub Valgast 50 kilomeetri kaugusel Valmiera linnas aadressil Jāņa Dalina iela 2.

Ühtlasi tähistatakse laupäeval Lätis taasiseseisvumispäeva, mille puhul toimuvad erinevad üritused. Siguldas peetakse nädalavahetuse mõlemal päeval aga taimelaata.

Kommentaarid

Viimased uudised