Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valga abikeskus

Lõuna-Eestis vanglast vabanevatele inimestele hakkab juunist ajutist majutus- ja nõustamisteenust pakkuma MTÜ Valga Abikeskus.

Tegemist on teenusega, mille eesmärk on pakkuda vanglast vabanenule tuge töö- ja elukoha otsimisel, teatas justiitsministeerium.

Majutusüksuses pakutakse taasühiskonnastamist soodustavaid teenuseid, sh sotsiaal-, võla- ja karjäärinõustamist, psühholoogilist nõustamist ja tööharjutust. Lähtuvalt vabanenu riskidest ja vajadustest koostatakse majutusüksuse spetsialistide koostöös tugiisiku ja kliendiga igale kliendile individuaalne tegevusplaan.

„Elukoha puudumine on peamisi põhjuseid, mis takistab vanglast vabanenul püsivat tööd leidmast ning seetõttu on see ka otseseks riskiteguriks uute kuritegude osas,” ütles justiitsministeeriumi analüüsitalituse projektijuht Stanislav Solodov.

Teenuse sihtgruppi kuuluvad nii tähtaegselt, ennetähtaegselt kui ka karistusjärgsele käitumiskontrollile vabanenud isikud. Kui tähtaegselt vabanenute puhul on teenus vabatahtlik, siis neile, keda kohus vabastab ennetähtaegselt tingimusel, et isik läheb elama majutuskeskusesse, on teenus kohustuslik.

MTÜ Valga Abikeskus peab pakkuma majutust ja nõustamist kuni kuus kuud ja korraga kuni kuule vanglast vabanenule.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised