Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valga valla Aasta ema 2020 Anne Paidra. Foto: Valga VV

Anne Paidra on nelja lapse ema. Lapsi, kellele tal emalikku hoolt on jagunud, on aga palju rohkem – Anne töötab lasteaias õpetajana, samaaegselt Tartu Ülikooli kolmandal kursusel lasteaiaõpetajaks õppides.

Anne on olnud Argo Paidraga abielus 27 aastat ja nende neljast lapsest kolm on juba täisealised: Beverley on lõpetanud Tallinna Ülikooli laevajuhtimise erialal ning töötab Kuivastu-Virtsu praamil, Brendon õpib Tallinna Ülikoolis kehakultuuri ning on kehalise kasvatuse õpetaja Valgamaa Kutseõppekeskuses, samuti on ta MTÜ Korvpalliklubi Valgamaa asutaja ja treener, Beryt õpib Tartu Ülikoolis humanitaar- ja sotsiaalainete õpetajaks ning töötab korvpalli lauakohtunikuna. Pere noorim laps Brianna õpib Valga Põhikooli 6. klassis, lisaks Valga Muusikakooli 5. klassis.

Emaga saab alati kõigest rääkida

Anne on terve elu pühendanud laste kasvatamisele, nüüd on tal lisaks omadele terve lasteaiarühma jagu lapsi Keeni lasteaias. Lapsevanemana annab Anne lähedaste sõnul endast kõik, ja rohkemgi veel, tal on laste jaoks alati aega. „Meie ema on meile nagu sõber, saame temaga rääkida nii oma rõõmudest kui ka probleemidest. Kui tal ongi väga raske, üritab ta teha kõik endast oleneva, et meil hea oleks. Me pole pidanud kunagi millestki puudust tundma. Ta tõesti armastab meid väga-väga, ja meie armastame teda,“ räägib tütar Beryt.

„Emaga saab nalja teha nii maailmas toimuva, tema enda kui ka meie üle,“ kiitis Brendon Anne huumorimeelt. „Tema jaoks on kõik inimesed ilusad ja head ning emana on ta väga kannatlik, empaatiline, lahke ja mõistev. Ta annab inimestele palju uusi võimalusi, isegi kui nad seda väärt ei ole. Ta tahab alati kõigis head näha,“ mõtiskleb Beverley. „Tänu emale on meie perekond väga lähedane, teeme kõike koos ja see on meie jaoks nii normaalne“. Brianna lisab, et ema suudab kõigis olukordades rahulikuks jääda ja on suurepärane lohutaja.

Ema suure algustähega

Anne ema Anu Taba on tütre kohta öelnud: „Kohusetundlik, töökas, õpihimuline. Lõpetanud keskkooli, kutsekooli kiituskirjaga, nüüd õpib ülikoolis ja saab sealt tugevate õpitulemuste eest stipendiumit. Kuigi ta sai noorelt emaks, on ta laste kasvatamisega väga hästi hakkama saanud, lapsed on viisakad ja korralikud ning väga tublid – see kõik on Anne ja Argo töö.“ Anne ema on veendunud, et Anne kohta polegi võimalik midagi halba öelda: kõik, kes on Annega kokku puutunud teavad, kui hooliv ta on.

„Ta on ema suure algustähega,“ teab abikaasa Argo. „Ta saab hakkama kõigi raskustega, mis ta ellu tulevad, osates rõõmu tunda ka väikestest asjadest,“ räägib Argo. Kuna Argo on kaugsõiduautojuht, peab Anne tihti igapäevaeluga üksi hakkama saama.

Rühmaõpetaja Ülle Keeni lasteaia Naerukrattide rühmast, on Anne kohta öelnud, et Anne on väga usaldusväärne, abivalmis ja tasakaalukas. „Ta armastab oma tööd ja lapsi ning lastele jagub tal turvatunnet, lohutust ja kallistusi iga päev. Anne leiab alati iga lapse jaoks aega.“

Lastest peegelduv kodune toetus ja turvatunne

Valga muusikakooli õpetaja Lenel Rand on Brianna ja Beryti õpetajana Annega kokku puutunud üle kümne aasta ning tema arvamus ongi suuresti kujunenud läbi oma õpilaste. „On teada-tuntud tõde, et lastelt peegeldub kodune kasvatus. Brianna ja Beryt on õppuritena motiveeritud ja hoolsad, kogu nende olekust on tunda kodust turvatunnet ja toetavat perekonda.“ Perekonna lähedus paistab silma ka muusikakoolis: „Äärmiselt armas on näha, kuidas lapsed üksteisest hoolivad ja oma vanemaid hoiavad.“ Anne on silma jäänud ka oma mõnusa humoorika suhtumise ja muheda, samas tasakaaluka olekuga: „Kui on ka ette tulnud keerulisemaid olukordi, siis Anne on alati osanud leida tasakaalukaid ja arukaid lahendusi.“

Kuidas olla hea ema, selle kohta on Annel endal üsna lihtne retsept välja pakkuda: tuleb väiksena seada lastele kindlad raamid, kuid need raamid peavad laste kasvades avarduma. „Ja kindlasti peab ema näitama lastele oma armastust. Sõnades ja tegudes.“ Anne on olnud 22 aastat oma elust kodune ema ja Aasta ema tiitel on talle suur ja oluline tunnustus. Aasta ema soov emadepäevaks on, et emad jagaksid oma lastele armastust, sest see on kõige tähtsam.

Valga valla Aasta ema valiti välja nelja väärika kandidaadi seast

Merike on üks imeline naine, suurepärane ema ja vahva vanema. Just nii on iseloomustatud kolme täiskasvanud lapse ema Merike Abolini. Merike on ka fantastiline vanaema oma viiele (kohe-kohe on lisandumas kuues) lapselapsele. Ta on oma lastele suureks toeks. „Ükskõik mida lapsed oma elus ette ei võta, võivad nad kindlad olla, et neil on tingimusteta ema toetus. Ja seda isegi siis, kui teistele tundub, et ettevõtmine on liiga ambitsioonikas või on juba ette mõeldud läbi kukkuma, on Merike ikka see, kes ütleb: sa saad hakkama,“ on Merikest kirjeldatud.

Sirje Mei kohta kirjutab tütar: mäletan selgesti, et kui olime kõik nooremad, juba siis ütlesid meie sõbrad, et meil on parim ema! Aga ta tõesti ongi liialdamata parim ema. „Ta on inimene, kes seab kõik teised endast ette poole ning armastab tingimusteta. Tänu temale on meie pere selline nagu on! Me kõik tütred armastame teda üle kõige! Ta on parim ema oma neljale tütrele ja parim vanaema oma üheteistkümnele lapselapsele.“

Monika Hain on kaheksa toreda lapse ema. Lastest vanim on 22 ja noorim alles pooleteiseaastane. Nooremad lapsed õpivad koolis ja pühenduvad oma huvitegevustele, näiteks osalemine Kaitseliidu tegevuses ja vibulaskmine. Kahest vanemast lapsest üks teenib aega Eesti kaitseväes, teine töötab kokana mainekas restoranis. Lisaks laste kasvatamisele tegeleb tubli ema ka suure talupidamise korrashoidmisega. Emana on ta alati kuulav ja toetav, isegi kui on raske leiab ta ikka ja jälle midagi positiivset. Tema toetusele ja armastusele tuginedes, kasvavad lapsed tublideks ja hoolivateks.

Valga vallavalitsus soovib kõigile emadele kaunist emadepäeva ja õnnelikke hetki pere seltsis!

Siin on video Aasta ema tiitli üleandmkisest:

Viimased uudised