Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Tõrva jõuluinstallatsioon. Foto: Sandra Saar

Täna kell 18 kohtuvad Tõrva kinomajas Koit semiootik ja kirjanik Valdur Mikita ning kunstnik Teet Suur, kes lõi Tõrva keskväljakule sel aastal jõulude eel installatsiooni „Meie metsa lugu”.

Teet Suur seletas, et metsaidee koorus iseenesest. Avarust mõttele lisas seegi, et semiootik Valdur Mikita, kes tegelenud süvitsi eestlase metsarahvahingega, on Tõrva piirkonna mees ja kohalik firma Estplant on Baltikumi suurim jõulukuuskede kasvataja.

Tänasel aruteluõhtul räägib Valdur Mikita metseestlusest läbi aegade. Teet Suur aga metsast ja puidust kunstniku vaatevinklist.

„Eesmärk on anda inimesele võimalus leida teine vaatenurk metsale ning hakata mõtlema sellele, mida pakub kuusk peale silma rõõmustava,” ütles Teet Suur. Tänane aruteluõhtu seda pakubki.

​Tõrva keskväljaku installatsioonis „Meie metsa lugu” kajastub metsa eluring seemnest jõulupuuni: käbid, väikesed kuused ning jõulupuu kogu oma ilus. Heidetakse pilk ajale, mille jooksul sirgus seemnest 15-meetriseks nüüdseks 35-aastane kuusepuu, ning suunatakse vaade tulevikku.

Kommentaarid

Viimased uudised