Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Piirivalvuritel tuli nädalavahetusel mitmel puhul Lämmijärvelt ja Peipsilt kaldale juhatada udus ära eksinud või Eesti-Vene kontrolljoont ületanud inimesed.

Reedel kella 11.20 paiku avastasid piirivalvurid Räpina traaversilt alkoholijoobes kalamehe, kes oli järvel liikudes kaotanud nii suunataju kui ka kaaslased.

Kuna nähtavust piiras tihe udu ning mehel puudus navigatsiooniseade, aitasid piirivalvurid eksinud kaluri tagasi kaldale. Kaldalt võeti ühendust joobes kaluri pojaga, kes isale järele tuli, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Samal päeval kella 15 paiku helistas häirekeskusele 64-aastane mees, kes oli Peipsil tugevas udus ära eksinud. Piirivalvuritele selgitas mees, et on kõndinud välja piiripostideni, ent ringiratast tiirutades ei suuda ta kuidagi kaldale tagasi jõuda.

Piirivalvurid selgitasid välja, et mees viibib Mehikoorma juures ning talle saadeti sinna järele piirkonnas viibinud hõljukimeeskond. Eksinud mees meedikute abi ei vajanud ning ta toimetati tagasi kaldale oma sõiduvahendi juurde.

Reede õhtul kella 18 paiku teatas murelik naine piirivalvuritele, et hommikul tõukekelguga Kolkjast Peipsi jääle läinud abikaasa ei ole senini järvelt naasnud. Piirivalvurid said kalamehega kontakti ning erinevaid otsinguviise kasutades tuvastasid piirivalvurid lõpuks ka mehe asukoha. Kalur toimetati kaldale, meedikute abi ta ei vajanud ning ta asus koduteele.

Eksinud lätlased

Laupäeva hommikul kella 8.40 paiku märkasid piirivalvurid, et Lämmijärvel on toime pandud ebaseaduslik ajutise kontrolljoone ületus Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Hõljukipatrull toimetas järvelt kordonisse naise ja mehe, kellele määrati rikkumise eest rahatrahv.

Kella 17 paiku avastasid piirivalvurid Lämmijärvel Saarepera traaversil kahtlase liikumise. Asjaolusid selgitama sõitnud piirivalvepatrull andis kahtlaselt ringiratast tiirutavatele isikutele sõiduki sireenidega märku, kuhu poole tuleks liikuma hakata ning õige pea jõudsidki kaldale kaks meest.

Piirivalvurid selgitasid, et tegemist oli Läti kaluritega, kes olid järvel liikudes ära eksinud ning ei leidnud omal käel enam tagasiteed kaldale.

Lõunaeestlane

Viimased uudised