Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tõrvikujooks

Tõrvikujooksuga Otepää raekoja eest Tehvandi staadionile avati kolmapäeval eriolümpia Baltimaade talimängud, millest võtab osa umbes 150 sportlast ja treenerit nii Eestist kui ka Lätist ja Leedust.

„Meie oleme oma eriolümpia sportlastega kuuendat korda Otepääle tulnud, et maha pidada eriolümpia Baltimaade talimängud,” rääkis Eriolümpia Eesti Ühenduse juhatuse esimees Urmas Paju Lõunaeestlasele.

Talimängudele sõideti Otepääle kokku üle Eesti erinevatest koolidest ja hoolekandeasutustest. Igast asutusest sai välja panna kuni kuus sportlast.

„Huvilisi oleks kindlasti rohkem, aga praegu paneb osalejate arvule piirid ette majutusvõimalused ja loomulikult ka raha,” selgitas Paju.

Politsei näitab tõrvikujooksuga toetust

Eriolümpia talimängude avatseremooniale eelnev tõrvikujooks toimus Otepääl kuuendat aastat. Selle korraldamise on enda kanda võtnud Lõuna prefektuuri politseinikud, et sel viisil eriolümpiale tähelepanu osutada ning näidata, et politsei pole üksnes karistav, vaid ka toetav organisatsioon.

„See [tõrvikujooks] kutsuti ellu tegelikult juba 1981. aastal Kanadas, et politseinikud toetaksid eriolümpia sportlasi, kes on intellekti- või liitpuudega,” selgitas Lõuna prefektuuri teabebüroo vanemkorrakaitseametnik Marina Paddar.

„Rõõm on vastastikkune – meil on uhke, et saame selles juba kuuendat aastat osaleda ja nendel noortel, kellega me koos tõrvikuga jookseme, on ka väga uhke koos politseinikega joosta,” lisas Paddar.

Vaata pilte ja videolugu Otepäält.

Arved Breidaks

Viimased uudised