Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Tartu LV

Linnavalitsus saatis täna volikogule eelnõu sooviga osaleda projektis „Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine Tartus II voor”. Tartu soovib projekti teises voorus kohandada puuetega inimeste vajadustele vastavaks 143 eluruumi.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul annab  projektis osalemine puuetega inimestele hea võimaluse oma elukvaliteeti parandada. „Esimeses taotlusvoorus on juba tegemisel 42 kodu, mille maksumus on kokku ligi 250 000 eurot. Nüüd on tulemas teine voor ja esialgselt mõeldud 60 kodu asemel soovime linna raha ning välisvahendite toel kohandada 143 kodu, mille maksumus on hinnanguliselt 812 184 eurot. Arvestades suurt vajadust ning puuetega inimeste aktiivsust taotluste esitamisel, pingutame teises voorus esialgsetest plaanidest rohkem. Palume ka kodude kohandamist ootavatelt tartlastelt kannatlikkust – sellises mahus tööd on suur väljakutse, mis ei valmi üleöö,” lisas abilinnapea.

Projekti raames kohandatakse koduseid liikumisteid (nt eluruumi sissepääs, hoone välisukse ja eluruumi vaheline käigutee, hoonesse ja selle territooriumile sissepääs), hügieeniruume ja kööke. Kohandada saab Tartu linnas asuvat aastaringseks elamiseks sobivat eluruumi, mis on toetuse taotleja rahvastikujärgne ja tegelik elukoht ning on tema enda või tema pereliikme omandis, kaasomandis või kasutuses üürilepingu alusel.

Taotlusi kodude kohandamiseks sai esitada 1. maini 2019. Kui volikogu eelnõu heaks kiidab, siis esitab Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond hiljemalt 26. augustiks 2019 koondtaotluse Riigi Tugiteenuste Keskusele ning rahastamise otsuse alusel viiakse ellu kohandustööd.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest „Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine”. Tartu linna omaosalus projektis on 121 828 eurot ning toetus linnale 690 356 eurot.

Viimased uudised