Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru valla lipp

Täna, 1. juunil kell 15 toimub Võru vallamaja esisel platsil Võru valla lipu õnnistamise tseremoonia.

Lippu tulevad õnnistama EELK Urvaste Püha Urbanuse koguduse õpetaja ja Võru praostkonna praost Üllar Salumets, EELK Pindi koguduse õpetaja Argo Olesk ning EELK Vastseliina Katariina koguduse õpetaja Toivo Hollo. Esineb Kungla Puhkpilliorkester.

Võru valla lipp on sündinud sümboolikakonkursi tulemusena ja seoses viie valla ühinemisega. Võru vallavanem Kalmer Puusepp: „Uus Võru valla sümboolika peab ühendama viit endist valda, olema valla enda nägu, rahva poolt heaks kiidetud ja ühistunnet loov.”

Õnnistamise tseremooniale on kutsutud vallavalitsuse töötajad, volikogu liikmed ja allasutuste juhid, kuid sündmusest võivad osa võtta kõik huvilised.

Võru valla vapi ja lipu kirjeldus

Võru valla vapil on kuldse ja sinisega lainelõikes kaldjaotatud kilbil sinine võru ja kuldne kaldasendis tammeoks. Vapp sümboliseerib liitunud valdade tekkinud ühtsust. Kuldne kaldjaotus on tuletatud ühinenud Lasva, Võru ja Orava valdade vappidest, sinine laineline pool Sõmerpalu vapist ja Vastseliina vapil esinevast jõe motiivist. Sinine sümboliseerib piirkonna veerohkust ning puhast loodust. Kuldne tähistab piirkonna kaunidust ja kuldset tulevikku, samuti Piusa kvartsliiva ning põllumajandust.

Võru valla lipp on ristkülikukujuline vapilipp. Kangas on jaotatud lainelõikes kaheks võrdseks väljaks, vardapoolsest ülanurgast lehvipoolsesse alanurka. Vardapoolne väli on sinine ning sellel on kujutatud kolme kollase lehega kaldasendis tammeoks. Lehvipoolne väli on kollane ning sellel on kujutatud sinine võru. Lipu normaalmõõtmed on 105×165 cm ning laiuse ja pikkuse suhe 7:11.

Viimased uudised