Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei kontrollib esmaspäevast reedeni Eesti ELi eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumise tõttu tavapärasest rohkem inimesi, sõidukeid ja dokumente.

Tippkohtumise turvaliseks läbiviimiseks kontrollivad politseinikud rohkem nii Tallinna kaudu Eestisse tulijaid, kuid tavapärasest enam kontrollitakse ka Eesti-Läti piiriäärsetes piirkondades liikuvaid inimesi ning sõidukeid.

„Pistelist reisidokumentide kontrolle teeme üle riigi erinevates piirkondades. Põhjalikumalt kontrollime Eestisse saabujaid ja Euroopa Liidu siseselt reisivaid inimesi. Näiteks kontrollime rohkem Eesti-Läti sisepiiri läheduses liikuvaid inimesi. Kindlasti peaks inimesed neil päevil kaasas kandma kehtivat passi või ID-kaarti,” sõnas Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Ivo Utsar.

Tema sõnul on tihedama kontrolli eesmärk tagada tippkohtumise turvaline läbiviimine. „Meie eesmärk on tagada Eesti inimeste, meie riigi külaliste ja tippkohtumisel osalejate turvalisus ning takistada nende inimeste liikumist, kes kujutavad ohtu avalikule korrale ja teistele inimestele.“

Kui inimesel pole dokumente kaasas, tuleb valmis olla teatud ajakuluks. „Meie jaoks on oluline dokumentideta inimene tuvastada. Sõidukiga reisijalt oodatakse ka vastava sõiduki dokumentide olemasolu,“ lisas Utsar.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised