Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Juba varem on mitmetes uuringutes tehtud kindlaks, et teatud veregrupiga inimesed põevad koroonat kergemat, teised raskemalt. Nüüd selgitas suur Euroopa uuring, et 0-veregrupiga on koroonaoht kõige väiksem, A-grupiga aga kõige suurem.

Värske, teadusajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud ja tuhandete Euroopa inimeste andmetel põhinev uuring näitab, et A-veregrupiga kulgeb COVID-19 kõige raskemalt, samas kui 0-veregrupiga inimesed pääsevad kõige kergemalt, vahendab Daily Mail.

Uuringus osalesid teadlased Itaaliast, Hispaaniast, Taanist ja Saksamaalt ning omavahel võrreldi 2000 koroonat raskelt põdenud patsiendi andmeid paari tuhande inimesega, kes põdesid haigust kergelt.

Teadlaste väitel suudab 0-veregrupiga inimeste immuunsüsteem paremini tuvastada võõrad valgud ja sellega blokeerida viiruse paljunemist. Juba SARS-i puhangu ajal tuvastati, et 0-veregrupiga inimesed pääsesid kergemalt.

Kokku on inimestel neli veregruppi: A, B, 0 ja AB. Varem on veregruppidega seostatud vastuvõtlikkust ka teistele haigustele nagu näiteks H. pylori bakter, mis põhjustab maohaavandeid. Teadlasi huvitavad veregrupid põhjusel, et välja selgitada, miks mõned inimesed põevad koroonat kergemalt, teised jälle väga raskelt. Üks võimalik põhjus on veregrupp.

Viimased uudised