Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

sundliitmine

Meremäe vallavolikogu esimees Arno Vares saatis peaminister Jüri Ratasele 217 allkirjaga pöördumise, milles soovitakse Meremäe valla liitmist Vastseliinaga.

„Soovime, et Meremäe vald liidetakse haldusreformi käigus Võrumaa omavalitsustega, mis täidaks reformi eesmärke,” seisab 2. jaanuaril valitsusjuhile, riigihalduse ministrile ning Võru maavanemale saadetud pöördumises.

Alates eelmise aasta 1. juunist on selle eesmärgi toetuseks kogutud vallaelanike seas allkirju ning saadud neid kokku 217.

Põlva maavanem Igor Taro teatas esmaspäeval, et teeb haldusreformi piirkondlikule komisjonile ettepaneku sundliita Mikitamäe, Värska, Meremäe vald ning osa Misso vallast Setomaa vallaks.

„Meremäe valla puhul räägitakse ainult ühest faktist – kultuurilisest erisustest liitmisel Setomaa vallaks, mis ei ole haldusreformi eesmärk,” seisab meremäelaste pöördumises. „Kultuuriline identiteet on olnud kõikide ajalooliste valitsuste ajal ja toimib ka edaspidi, kuid selle põhjal ei pea moodustama omavalitsust.”

Haldusreformi piirkondlik komisjon arutab teemat tuleval esmaspäeval.

Arved Breidaks

Viimased uudised