Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Soome juhtiva põlissoomlaste erakonna aseesimees Laura Huhtasaari ütles täna Milaanos toimuval Euroopa parempoolsete kokkusaamisel, et Eesti EKRE on Vene-vastane partei.

Huhtasaari lükkas sellega ümber spekulatsioonid, et Euroopa parempoolsed on Putini käpa all. Ühtlasi lisas Huhtasaari, et Taani parempoolne rahvapartei on samuti Venemaa suhtes kriitiline. „Siin loodaval liidul pole mingit pistmist Venemaaga ja meil pole mingit ühtset seisukohta Venemaa suhtes,” ütles Huhtasaari intervjuus Soome väljaandele Iltalehti.

Soome kohta ütles Huhtasaari, et Soome põlissoomlased ei kiida heaks Venemaa tegevust Ukrainas, küll aga ollakse valmis tegema Venemaaga koostööd nö terve mõistuse piires.

Vene mõjutamise kohta ütles Huhtasaari, et oleks naiivne arvata, et ainult Venemaa üritab mõjutada Euroopa poliitikat. Seda teevad Hiina ja kõik teised suurriigid. Austria parempoolse juhtkonna võimaliku seotuse kohta Kremliga ütles Huhtasaari, et see on Austria siseasi ja põlissoomlastel pole mingit seost sellega.

Kahtluste kohta, et Euroopa parempoolsed rahvuslased ajavad Venemaaga sama asja ütles Huhtasaari, et parempoolsed ajavad rahvusriikide asja. „Me ei aja Venemaa asja, vaid seda, et soomlased saaksid ise oma asjade üle otsustada, näiteks osalemist rahaliidus,” ütles Huhtasaari. Tema väitel on Soome Euroopa ühisturu poolt, aga liitvabariigi idee vastu. „Me tahame Euroopa päästa, mitte tegutseda Venemaa huvides,” ütles Huhtasaari.

Põlissoomlaste erakond on Soomes ligi 20-protsendilise toetusega kõige populaarsem erakond. Valimised põlissoomlaste ees napilt võitnud sotside toetus läks pärast valimisi vabalangusse ja on praegu 16 protsendi ringis.

 

Viimased uudised