Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva maakonnas on Räpina-Kahkva maantee muutunud 6,1. kilomeetril läbimatuks, teatas maanteeinfokeskus.

Kella 14 seisuga oli maantee 20 meetri ulatuses vihma tõttu ära uhutud ja läbipääs puudus.

Ümbersõit on korraldatud Väike-Veerksu – Rahumäe kaudu.

Niisamuti suletakse Mädajõe kõrge veetaseme tõttu liikluseks Toomasmäe – Suure-Veerksu riigitee lõik kilomeetritel 5,7.–6,3.

LÕUNAEESTLANE

Reformierakonna juhitud Räpina vallavolikogu opositsioon avaldas kolmapäeval umbusaldust volikogu esimehele Tiit Kalale (EKRE) ja revisjonikomisjoni esimehele, volikogu aseesimehele Inge Hirmole (Keskerakond).

Ligi poolteist tundi kestnud volikogu istung kulges opositsiooni ja koalitsiooni vastastikkuse süüdistamise tähe all.

Umbusaldamise algatanud üheksa volikogu liiget panid revisjonikomisjoni esimehele Inge Hirmole ning komisjoni liikmele Tiit Kalale süüks liiga karme võtteid valla asutustes korraldatud revisjonide läbiviimisel.

„Tegelikult meenutab see prokuratuuri uurimist,” võrdles revisjonikomisjoni tööstiili Reformierakonna saadik Teet Helm, kes mullu märtsis vallavanema ametist loobuma sunniti.

Tüli põhjus vallafirmas

Umbusaldusmenetluse põhjusi tuleb otsida läinud aasta märtsikuust, kui Räpinas pikalt võimul olnud Reformierakond võimult maha hääletati. Sellele järgnes uue võimu poolt korraldatud revisjon nii Räpina Sadamas kui ka vallale kuuluvas ASis Revekor.

Valla elamu-, kütte- ja veemajandusega tegelevas ASis Revekor toimunud revideerimine ajas reformierakondlaste närvid pingule, sest volikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Vilja Kvetkovski juhitavas ettevõttes leiti puudusi, mille sisu volinikud küll ei avalda, kuid kasutavad nende iseloomustamiseks sõnu „omastamine” ja „toimingupiirangu rikkumine”.

Valla kodulehel on asjakohane revisjoniakt muudetud avalikkusele kättesaamatuks.

Nüüdseks on Revekoris toimunud kahtlusevarjuga tehingud jõudnud politseiuurijate kätte, mis oli samuti liigne tilk reformierakondlaste kannatuste karikas, sest umbusaldajad soovinuks, et riigi uurimisorganid jäänuks vähemalt esialgu sellesse loosse kaasamata.

Revekori juht Vilja Kvetkovski lükkas tema tegevuse pihta lendu lastud süüdistused tagasi, kinnitades, et maksu- ja tolliameti kontroll ei ole Revekoris rikkumisi tuvastanud.

Puudused tuvastanud volikogu revisjonikomisjon oli tema hinnangul aga ettevõtte tegevust kontrollides poliitiliselt motiveeritud. „Komisjoni eesmärk oli saada rasvane akt,” lausus Kvetkovski. „Soov oli Revekorile ja Reformi[erakonna]le vesi peale tõmmata.”

Hirmo: riigi alustalad kõiguvad

Nii Hirmo kui Kala pidasid neile esitatud süüdistusi absurdiks, kuna revisjonikomisjon ei ole teinud midagi valesti.

„Revisjonikomisjon ei ole ületanud oma pädevuse piire,” kinnitas Hirmo. „Eesti Vabariik on õigusriik ja peale õiguste on meil ka kohustused.”

Hirmo sõnul pole revisjonikomisjonil võimalik leitud puudusi õiguskaitseorganite eest varjata põhjusel, et see võib vallale halba varju heita. Kui komisjon nõnda toimiks, kõigutaks see tema sõnutsi õigusriigi alustalasid.

Üheksa poolthäälega avaldati kolmapäeval umbusaldust kokku kolm korda: esmalt umbusaldati Inge Hirmot revisjonikomisjoni esimehena ning seejärel teda ka volikogu aseesimehena; sama tulemusega sai volikogu esimehe kohalt lahti ka Tiit Kala.

Kolm umbusaldusavaldust esitasid volikogulased Teet Helm, Vilja Kvetkovski, Miia-Kersti Sultsmann, Anne Kaldoja, Vello Kasearu, Ülo Tuuling, Mait Meensalu, Toomas Heering ja Allan Kolpakov volikogule 21. juunil.

Esialgu pole teada, kas volikogu esimehe ja aseesimehe umbusaldamise järel üritatakse välja vahetada ka vallavanemat.

Uusi juhte koguneb Räpina volikogu endale valima 12. juulil.

ARVED BREIDAKS

Reformierakonna Räpina piirkond esitas Räpina vallavanema kandidaadiks praeguse Veriora volikogu liikme Peeter Sibula ning volikogu esimehe kandidaadiks Teet Helmi (pildil).

Valimisnimekirja esinumbri Teet Helmi sõnul on Reformierakonna põhieesmärgiks saavutada tulevases Räpina ühendvallas võimalikult ühtlane areng.

„Seetõttu oleme kandideerima palunud erinevate eluvaldkondade ja elukogemustega inimesi, sealjuures kaasanud ka erakonda mittekuuluvaid tublisid inimesi,” märkis Helm.

Vallavanema kandidaadi Peeter Sibula sõnul on Reformierakonnal head eeldused võita sügisesed kohalikud valimised tekkivas Räpina ühendvallas.

„Eesmärgiks on ühinenud omavalitsuse edasine arendamine ühtse tervikuna arvestades liituvate valdade ja külade kultuurilist, majanduslikku ning territoriaalset eripära,” lausus Sibul.

Haldusreformi käigus liituvad üheks omavalitsuseks Räpina, Veriora ja Meeksi vald. Kohalike omavalitsuste volikogude valimised toimuvad 15. oktoobril.

LÕUNAEESTLANE

Päästjatel tuli Räpina vallas minna reede pärastlõunal appi hätta sattunud koprale.

Häirekeskus teatas kell 15.24, et Raigla külas on kobras kasutult seisva farmi juurde moodustunud basseini sattunud, ega saa viie meetri kõrguse äärega basseinist välja.

Käepäraste vahenditega ehitati redel, et loom saaks ise basseinist välja ronida, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

LÕUNAEESTLANE

Leevaku külas teisipäeva hommikul kahe sõidukiga juhtunud liiklusõnnetuse järel viidi Põlva haiglasse mõlema auto juhid.

Õnnetus juhtus kella 8.32 ajal Tartu-Räpina-Värska maantee 54. kilomeetril, kus 63-aastane naine sooritas sõiduautoga Peugeot 301 vasakpööret, kuid ei lasknud läbi vastu tulevat sõiduautot Toyota Avensis Verso, mida juhtis 51-aastane mees, mistõttu toimus kokkupõrge.

Mõlemad juhid toimetati Põlva haiglasse kontrolli.

LÕUNAEESTLANE

Ristipalo külas oleks reede hommikul puhkenud kortermajas tulekahju, kui pliidile valgunud mesi kõrbema läks.

Häirekeskus sai kella 8.43 ajal teate, et Ristipalo külas asuvas kortermajas on suits.

Selgus, et ühes korteris elav vanem mees oli hakanud pliidil klaaspurgis mett soojendama, kuid purk purunes, mesi voolas pliidile ja hakkas suitsema.

Tulekahju ei puhkenud ja oht kõrvaldati, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Lõunaeestlane

Räpina vallas reede hilisõhtul juhtunud liiklusõnnetuses sai viga kaks joobes meest.

Õnnetus juhtus kella 22.47 ajal Kirmsi-Kanasaare tee 6. kilomeetril, kus sõiduautoga BMW 525D sõideti paremale teelt välja ning sõiduk rullus üle katuse.

Sündmuskohalt toimetati Põlva haiglasse 41- ja 31-aastane mees. Mõlemad mehed olid alkoholijoobes.

Sõiduki juht on selgitamisel, teatas politsei.

Lõunaeestlane

Valitsuse neljapäevasel istungil kinnitatakse mitmete omavalitsuste ühinemiste seas ka Põlvamaa ning Valgamaa valdade ühinemised.

Kinnitamisele läheb Ahja, Laheda, Mooste, Põlva ja Vastse-Kuuste valla ühinemine, mille tulemusel moodustatakse 14 405 elanikuga Põlva vald keskusega Põlva linn.

Põlva valla moodustamisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 2,5 miljonit eurot.

Teise Põlvamaad puudutava haldusterritoriaalse muudatusena kinnitab valitsus Meeksi, Räpina ja Veriora valla ühinemise Räpina vallaks.

Ühinevate valdade rahvaarv oli 1. jaanuari seisuga 6660 inimest. Räpina valla moodustamisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks umbes 1,07 miljonit eurot.

Valitsuse istungi päevakorras on ka Otepää ja Sangaste valla ühinemise (pildil) vormistamine. Valga maakonda luuakse kahe valla ühinemisega 5708 elanikuga Otepää vald keskusega Otepää linnas.

Otepää valla moodustamisel on riigieelarvest eraldatava ühinemistoetuse summaks ligikaudu 743 000 eurot.

Lõunaeestlane

SEOTUD LOOD

VIDEO: Sangaste lossis sündis uus Otepää vald

VIDEO: kolm volikogu kinnitasid Räpina kihelkonna taastuleku

VIDEO: viis Põlvamaa valda tegid sajandi otsuse


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181