Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

otepää vald

Sangaste ja Otepää volikogud kiitsid reedel Sangaste lossis toimunud kahe volikogu ühisistungil heaks valdade ühinemise, mille tulemusel sünnib pealt 5700 elanikuga Otepää vald.

„Äsja allkirjastatud leping ei tee meid küll rikkaks, aga see teeb meid tugevaks, sest see mis meid tugevaks teeb, on hea koostöö, mis sõltus siiani ja sõltub edaspidi ainult meist endist,” lausus Sangaste vallavolikogu esimees Rando Undrus.

Sangaste initsiatiivil alanud ühinemisläbirääkimistel osales algselt rohkem omavalitsusi, kuid tegeliku ühinemiseni jõuti vaid Otepääga, kellega liitub ka seitse küla Palupera vallast.

„Läbirääkimised on olnud konstruktiivsed ja möödunud väga heas õhkkonnas. Kõik eeldused on loodud, et Otepää, Sangaste ja Palupera seitse küla saaksid järgmise aasta sügisest üheskoos hakata püüdlema uute eesmärkide ja tippude poole,” ütles Otepää volikogu esimees Siim Kalda.

Valgamaal haldusreform peaaegu tehtud

Pärast Otepää ja Sangaste ühinemislepingu allkirjastamist on haldusreform Valgamaal peaaegu tehtud, sest juba varem on ühinemisteemale joone alla tõmmanud Tõrva ja Valga piirkonna omavalitsused.

Ühinemistest on aga eemale jäänud 1600 elanikuga Puka vald, mis jääb nüüd sundliidetavaks omavalitsuseks.

Maavanem Margus Lepiku sõnul on väga tõenäoline, et kui sundliitmise aeg kätte jõuab, teeb ta ettepaneku liita Puka kas tervenisti või osaliselt Otepää vallaga.

Otepää ja Sangaste ühinemisel loodava 443 ruutkilomeetri suuruse omavalitsuse keskuseks saab olema küll Otepää, kuid avalike teenuste kättesaadavuse tagamiseks luuakse valda ka teenuskeskused, neist üks Sangaste alevikku.

Järgmise aasta oktoobris valitakse uuele Otepää vallale 17-liikmeline volikogu. Uus omavalitsus hakkab päriselt tööle 1. jaanuarist 2018.

Vaata pilte ja videolugu volikogude istungist.

Arved Breidaks

Viimased uudised