Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

otepää vald

Sangaste ja Otepää vallavolikogud allkirjastavad reedel Sangaste lossis kahe valla ühinemislepingu.

Ühineva omavalitsuse nimeks saab Otepää vald, Otepää linn jääb valla keskuseks ja säilitab oma staatuse vallasisese linnana. Uude omavalitsusse kuuluvad praegune Otepää ja Sangaste vald ning seitse küla Palupera vallast.

„Viimased pool aastat on möödunud intensiivselt tööd tehes ja läbirääkimisi pidades ning nüüd oleme jõudnud lõpp-tulemuseni,” ütles Otepää vallavolikogu esimees Siim Kalda. „Peale lepingu allkirjastamist algab ühinemiseks ettevalmistuste tegemine, uus omavalitsus tekib 2017. aastal kohaliku omavalitsuse volikogu valimistulemuste väljakuulutamise päeval.”

Sangaste vallavolikogu esimees Rando Undrus märkis, et ühinemisläbirääkimiste läbivaks mõtteks oli säilitada kogukondades, külades, asulates ja ainsas linnas kõik, mis on hästi välja tulnud ja toimib ning ühiselt arendada neid valdkondasid, milleks eraldi jaksu poleks olnud.

„Kui selline „üks kõigi ja kõik ühe eest” mõtteviis edasi kestab, saab kindlasti tegemist olema väga toreda ja tugeva omavalitsusega,” lisas Undrus.

Otepää ja Sangaste valla ning Palupera valla seitsme küla ühinemisel kujuneb territooriumi pindalaks 443 ruutkilomeetrit. Elanike arvuks on 1. novembri 2016. a seisuga 5705 elanikku.

Lõunaeestlane

Viimased uudised