Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ööbikuoru

Rõuge vald kuulutas riigihankena välja ideekonkursi Ööbikuoru arendamiseks, et siduda tervikuks praegused vaatamisväärsused ning luua maastikule uut kvaliteeti.

„Eesmärgiks on leida Rõuge Ööbikuoru maastikuarenduseks parim võimalik lahendus, mis tõstab külastusala maastikukvaliteeti ning funktsionaalset ja esteetilist terviklikkust, seob olemasolevaid objekte uutega ning pakub seeläbi suuremat külastuselamust,” seisab kolmapäeval avaldatud hanketeates. „Maastiku arhitektuurilahendus peab saama omaette külastusmotiiviks.”

Selleks, et Ööbikuorg saaks siduda tervikuks, tuleb sinna luua uusi teeradu, sildu, treppe ja paviljone. Samuti oodatakse lahendusi valgustusele ja haljastusele. Eraldi soovitakse luua ka lasteala.

Maa-ala suurus, mille arendamiseks ideid oodatakse, on üle kümne hektari. Pakutav lahendus peab arvestama nii Ööbikuoru keskust, Pesapuu vaatetorni, laululava ja teisi seal olevaid rajatisi kui ka naabruskonda.

Pakkumisi oodatakse konkursile 31. maini. Tasuks on välja pandud 3000 euro suurune peapreemia ja kaks 1000-eurost ergutuspreemiat.

Arved Breidaks

Viimased uudised