Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Erik Peinar/ riigikogu

Riigikogu Isamaa fraktsioon esitas peaminister Kaja Kallasele ettepaneku tulla esimesel võimalusel Riigikogu ette ja anda ülevaade koroonaviiruse levikust ja 19.10 välja kuulutatud plaanitavatest piirangutest.

„Nakatumise järsk tõus on murettekitav. Valitsuse viivitamine oluliste otsuste langetamisel ja kaootiline tegevus on seadnud raske koormuse Eesti tervishoiusüsteemile ning mõjub negatiivselt inimestele ja ettevõtetele. Samas ei tohiks nii olulises põhimõttelises küsimuses nagu inimeste liikumisvabaduste piiramine ja omavalitsustele lisakohustuste andmine jätta kõrvale Riigikogu, mis esindab Eesti rahvast. Uued piirangud ja inimeste erinev kohtlemine vajavad arutelu parlamendis,” seisab peaministrile, Riigikogu ja fraktsioonide esimeestele saadetud pöördumises.

„Lähtudes eeltoodust teeme peaminister Kaja Kallasele ettepaneku, et ta esineks Riigikogu ees poliitilise avaldusega, millele järgneks küsimustele vastamine ning läbirääkimised. Loodame, et seda algatust toetavad ka Riigikogus esindatud erakondade fraktsioonid ja Riigikogu juhatus.”

Siin on pöördumise tekst:

Lugupeetud peaminister Kaja Kallas
Riigikogu esimees Jüri Ratas
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid
Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas
Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Indrek Saar
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev

20.10.2021

Ettepanek peaminister Kaja Kallasele anda Riigikogule ülevaade koroonavastastest meetmetest

Riigikogu Isamaa fraktsioon teeb ettepaneku peaminister Kaja Kallasele tulla esimesel võimalusel Riigikogu ette ja anda ülevaade koroonaviiruse levikust ja 19.10 välja kuulutatud plaanitavatest piirangutest.

Nakatumise järsk tõus on murettekitav. Valitsuse viivitamine oluliste otsuste langetamisel ja kaootiline tegevus on seadnud raske koormuse Eesti tervishoiusüsteemile ning mõjub negatiivselt inimestele ja ettevõtetele.

Samas ei tohiks nii olulises põhimõttelises küsimuses nagu inimeste liikumisvabaduste piiramine ja omavalitsustele lisakohustuste andmine jätta kõrvale Riigikogu, mis esindab Eesti rahvast. Uued piirangud ja inimeste erinev kohtlemine vajavad arutelu parlamendis.

Lähtudes eeltoodust teeme peaminister Kaja Kallasele ettepaneku, et ta esineks Riigikogu ees poliitilise avaldusega, millele järgneks küsimustele vastamine ning läbirääkimised. Loodame, et seda algatust toetavad ka Riigikogus esindatud erakondade fraktsioonid ja Riigikogu juhatus.

Lugupidamisega,

Helir-Valdor Seeder
Isamaa fraktsiooni esimees

Viimased uudised