Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tagasi tuleb kutsuda Derhamn OÜ (kaubamärk Dirhami) vähesoolane lõhefilee, partii nr MH 01010985 kõlblik kuni 16.09.2022. Amet teavitab kaupluseid, kuhu tooted on jõudnud.

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) toiduosakonna peaspetsialisti Olga Vassiljevi sõnul tuvastati tootes Listeria monocytogenes. „Ameti poolt jaeetapis võetud proovis tuvastati Listeria monocytogenes. Seetõttu peab käitleja kõik antud tooted turult tagasi kutsuma,“ selgitas Vassiljev.

Vassiljev lisas, et ametile teadaolevalt on antud partiid väljastatud järgmistele klientidele: Prisma Peremarket AS, Biomarket OÜ, Coop Eesti Keskühistu, Laitamm & Ko OÜ, Keila Tarbiate Ühistu, Stocman AS ja Selver AS. „Amet on kaupluseid teavitanud,“ rõhutas Vassiljev.

Soovitame tarbijatel, kes on kõnealusest partiist endale tooteid soetanud, neid tooteid mitte tarbida. Tarbijal on õigus viia need tagasi kauplejale, kust toode osteti ja nõuda tagasi toote eest tasutud raha.

Ettevõttele kehtib Komisjoni määruses (EÜ) nr 2073/2005 I lisa, I ptk, p.1.2 kriteerium 25g tootes Listeria monocytogenesest esinemine on viies osaproovis 0. See tähendab seda, et listeeriat ei tohi esineda kogu säilimisaja jooksul. Juhul, kui antud mikroorganism leitakse tuleb toode turult tagasi kutsuda.

Toiduohutusalase seadusandluse alussäte on, et toidu ohutuse eest vastutab seda toitu tootev käitleja, kes peab tarvitusele võtma kõik meetmed ohutuse tagamiseks. Ameti kohustus on teavitada koheselt tarbijaid, kui turule on jõudnud toit, mida ei saa ohutuks pidada.

Viimased uudised