Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Youtube

Tuntud kolumnist Ivan Makarov tunnistab, et Eesti ajakirjanduses valitseb vasak-liberaalne mõtteviis, mistõttu tema artikleid avaldatakse ainult Postimehes, aga mitte näiteks ERR-is.

Makarov tunnistab intervjuus Uutele Uudistele, et tema konservatiivse alatooniga artiklite avaldamine on eesti keeles võimalik ainult tänu Postimehe vastutulelikkusele, mujal poleks see võimalik. Seetõttu on Makarovil kujunenud arusaam, et Eesti ajakirjanduses valitseb vasakpoolne mõtteviis.

„Praegu on tohutu ülekaal vasak-liberaalsete vaadete edastamisel,” iseloomustas Makarov praegust olukorda Eesti meedias, „Meinstriim ja üldine ajakirjanduslik pilt on ikkagi rohkem vasakule.”

Vasakpoolsuse põhjuste kohta meedias ütles Makarov järgmist: „Ma ei ole vandenõuteooriate pooldaja, aga vägisi kipuvad pähe igasugused mõtted, ka sellest, et keegi juhatab vägesid. Aga võibolla on tõesti rahva hoiak niivõrd muutunud aastatega.”

Makarov ütles üht oma tuttavat tsiteerides, et nõnda jätkudes pole ime, kui varsti leitakse, et Eesti astus vabatahtlikult Nõukogude Liitu.

Vasakpoolsuses süüdistas Eesti ajakirjandust ka ametist lahkuma sunnitud Postimehe endine peatoimetaja Peeter Helme. Tema väitis, et vasakpoolsust süstitakse tulevastesse ajakirjanikesse koolides.

Kommentaarid

Viimased uudised