Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Postimehe ametist lahkunud peatoimetaja Peeter Helme märgib, et Eesti ajakirjanduses domineerib vasakliberaalne kambavaim, mida süstitakse ajakirjanduskoolides.

Selline kambavaim on omakorda suretanud vaba mõttevahetuse meedias. Olukord sarnaneb keskaegsete tsunftidega, mis muutusid arengu piduriks. Helme tõstatab küsimuse, kas selliseid õppeasutusi, kus ajakirjanikke vasakliberaalse ideoloogia vaimus koolitatakse, on vaja maksumaksja raha eest ülal pidada, vahendab ERR.

„Tihti alamakstud ja ületöötanud, sageli pooliku haridusega, kergesti väljavahetatavad, üldjuhul erilise karjääriperspektiivita seltskonnal polegi muud peale oma uhkuse ja au, mis loob tugeva tsunfitunde. /…/ See on kehv kombinatsioon, milles segunevad korraga ülbus ja üleolevus ning hirm ja alaväärsus – sisimas ju tunnetatakse oma ajalikkust-ajutisust ja madalat hinda./…/ Tsensuur, mõttevahetuse piiramine tuleb toimetustest ning soovides tõeliselt vaba arutelu, ei saagi enam päriselt loota traditsioonilisele ajakirjandusele: seal määrab tooni ajakirjandustsunfti vasakliberaalne sisekokkulepe,” märgib Helme.

Ühtlasi märgib Helme, et Eesti ajakirjandust ei saa nimetada vabaks just selle vasakliberaalse kambavaimu tõttu, kuna seal tasalülitatakse muud arvamused. See on omane totalitaarsetele ehk nn rahvademokraatlikele ühiskondadele.

Kommentaarid

Viimased uudised