Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Noortelaager 2016. Kujutis: youtube

Järgmise nädala algul, 23.-27. juulil 2018 toimub Põlvamaal Valgemetsas 17. korda Päästeala noortelaager. Laagrisse on tulemas 200 last ja noort vanuses 7-15 aastat.

Päästeala noortelaagri eesmärk on pakkuda mitmekülgset tegevust nii õppe kui meelelahutuse eesmärgil.

Aasta jooksul on noored osalenud ja õppinud vabatahtlike päästekomandode juures päästeringides ning laagris on lastel hea võimalus omandatud teadmised praktikasse panna. Selle tulemusel oskavad noored ellu astudes paremini ära tunda ja ennetada riske ning ohuolukordades sihipäraselt tegutseda.

Lapsed ja noored, kasvades ning õppides tundma ja ennetama ohte, kujundavad oma elukeskkonda ohutumaks. Iga laagris osalenu viib õpitu ja kogetu endaga kaasa, muutes eneselegi teadmata Eesti turvalisemaks ja paremaks elupaigaks.

Päästeala noortelaagri tegevused viiakse läbi temaatiliste päevadena: toimub tervise, meditsiini ja esmaabi teemaline õppepäev, tule-, liiklus-, raudtee-, plahvatus-, olme-  ja teiste ohutusalaste tegevustega sisustatud päev, mille lõppedes selguvad Eesti parimad noorpäästjad. Lisaks tegeletakse ohutusrogainiga ning laagri lõpetab demopäev, mil päeva läbiviijad demonstreerivad oma oskuseid, mida oma töös kasutavad.

Laagri korraldusmeeskond koosneb viiekümnest vabatahtlikust päästeala spetsialistist üle Eesti.

Kommentaarid

Viimased uudised