Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Põlvamaa Arenduskeskus

Juba aastaid on Põlvamaa Omavalitsuste Liit varasemalt koostöös Põlva Maavalitsusega, nüüd Põlvamaa Arenduskeskusega korraldanud igal kevadel õppeaasta parimate õpilaste tunnustamiseks preemiareise. Tänavune reis toimus 24. mail, mil Räpina Ühisgümnaasiumi huvijuht Marika Ääremaa juhendamisel purjetati teisele poole lahte.

Helsingisse jõudes ootas õpilasi mitme tunnine lustimine Linnanmäki lõbustuspargis. „Lapsed pidasid ennast väga hästi üleval ja üldiselt meie reis sujus hästi. Lõbustuspargis trallitasid mõned nii palju, et vahepeal oli vaja lasta peal selgineda ja südamel rahuneda. Üks noormees teatas, et ta osaleb sel preemiareisil neljandat aastat ja loodab tulla ka viiendat korda. Tundub, et see reis mõjub hea motivaatorina – on, mille pärast pingutada. Lisaks võimaldab see preemiareis omavahelist tutvumist väljaspool oma kooli,“ võttis reisi kokku Marika Ääremaa.

Tänavusest preemiareisist võttis osa 39 õpilast. Osalesid õpilased Põlva Gümnaasiumist ja Põlva Koolist, Räpina Ühisgümnaasiumist, Krootuse Põhikoolist, Saverna Põhikoolist, Mooste Mõisakoolist ja Rosma Johannese Koolist.

„Meie preemiareiside korraldamise eesmärk on tunnustada õppeaasta jooksul edukaid tulemusi saavutanud õpilasi ja motiveerida nii neid, kui teisi noori hästi õppima. Räpina Ühisgümnaasiumi huvijuht Marika Ääremaa eestvedamisel on õpilaste preemiareisid toimunud juba mitmeid aastaid. Tunnustus talle selle töö eest!“ sõnas Põlvamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Eve Neemsalu.

Varasemalt on preemiareisid õpilasi viinud näiteks Viimsi Spaasse ja kinoseansile ning kahepäevasele ekskursioonile Aluksne-Gulbene piirkonda Lätis. Igal aastal proovitakse õpilastele pakkuda uusi tegevusi ja sihtkohti.

Käesolevast aastast organiseerib preemiareise Põlvamaa Arenduskeskus. Reiside finantseerijaks on olnud Põlvamaa Omavalitsuste Liit, sel aastal ligi 3500 euroga.

Viimased uudised