Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlva töömess

Sajad inimesed külastasid kolmapäeval Põlva Kultuuri- ja huvikeskuses toimunud järjekorras teist Põlvamaa töömessi, et kaaluda võimalust asuda tööle või töökohta vahetada.

Oma laua ja infomaterjalid oli üles pannud 22 ettevõtet, kellel kokku oli põlvakatele pakkuda rohkem kui 150 töökohta nii Põlvamaal kui ka mujal Lõuna-Eestis.

„Tööpuudust pole. Küsimus on selles, kas selle eest ollakse nõus maksma ja nii palju maksma kui töötegija ootab,” lausus Töötukassa Põlvamaa osakonna juhataja Katri Mandel Lõunaeestlasele.

Põlvamaal on tema sõnul kergem leida töökoht kas maakonnalinnas või selle läheduses. Palju on pakkumisi kokkadele. Samuti on püsivalt pakkumisi teenindusse, puidufirmadesse, toiduainetetööstusse.

Toidutööstuse esindajana oli töömessil esindatud näiteks Vastse-Kuustes lihatööstust taaselustav ühistu Eesti Lihatööstus, kes otsib töötukassa vahendusel alustavasse ettevõttesse praegu nelja töölist.

Põlvamaal oli jaanuari lõpus 887 registreeritud töötut, mis moodustas 8,1 protsenti maakonna tööjõust. Võrreldes naabrite Võru- ja Valgamaaga on Põlvamaal töötute osakaal pisut väiksem, kui naabermaakond Tartumaast, kus tööta on 3,6 protsenti tööealistest, jäädakse kaugele maha.

Vaata pilte ja järgnevat videolugu Põlva töömessilt.

Arved Breidaks

Viimased uudised