Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlva haigla

Põlva vallavolikogu otsustas müüa ASi Põlva Haigla enamusosaluse sihtasutusele Tartu Ülikooli Kliinikum, kellelt soovitakse 51 protsendi aktsiate eest saada üks miljon eurot, mida aga kliinikumil esialgu pole.

„Volikogu nõustus, et 51 protsenti aktsiatest võiks kuuluda Tartu Ülikooli Kliinikumile,” kinnitas Põlva vallavanem Georg Pelisaar Lõunaeestlasele.

Volikogu otsuse kohaselt suurendatakse haigla aktsiakapitali uute aktsiate emiteerimise teel 1 000 035 euro võrra, mis on aga 200 000 eurot kõrgem hind sellest, mida kliinikum on praegu valmis maksma.

Tänavuses riigieelarves nähti selleks tehinguks ette 800 000 eurot, samas kui näiteks Valga haigla aktsiate kontrollpakk läks mullu ülikooli kliinikumi omandusse samuti ühe miljoni euro eest.

Alla miljoni ei müü

„Põlva vallavolikogu eeldab, et see summa peaks olema vähemalt miljon eurot 51 protsendi aktsiate eest,” lausus Pelisaar. Suusõnalisi lubadusi, et valitsus leiab Põlva jaoks ka puuduolevad 200 000 eurot, on tema kinnitusel küll antud, kuid esialgu ühtegi garantiid pole.

Miljon eurot, mida Põlva oma haigla võrgustamise eest soovib, pole laest kahmatud number ning valitsus on seda hinda ka varasemalt aktsepteerinud.

Nii otsustas 2016. aasta septembris toona veel Taavi Rõivase juhitud valitsus, et ülikooli kliinikumile eraldatakse Põlva haigla ülevõtmiseks üks miljon eurot, kuid riigieelarve menetluse käigus riigikogus kärbiti see summa 800 000 euro peale. Hilisem valitsuse vahetus „ära lõigatud” 200 000 eurot tagasi aga ei toonud.

Müügitulu tervishoidu tagasi

Haigla aktsiate müügist laekuvat raha, kui see kord laekub, saab vallavalitsus kulutada üksnes tervishoiu arendamiseks.

Pelisaare kinnitusel on miljoni eest kavas katta Põlva uue esmatasandi tervisekeskuse ehitamise omaosalus, ehitada ümber haiglahoonet ning soetada uus röntgeniaparaat.

Aktsiate müügitehinguga loodetakse lõpuni jõuda hiljemalt tuleva aasta jaanuaris.

Vaata videolugu Põlva haiglast.

ARVED BREIDAKS

Samal teemal: Põlva haigla liigub ülikooli kliinikumi võrku

Viimased uudised