Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlva

Praegu täielikult Põlva vallale kuuluv AS Põlva Haigla võrgustumine viiakse lõpule järgmisel aastal, kui sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikum omandab 51 protsenti haigla aktsiatest.

Põlva vald ja kliinikum on aktsiamüügi üle peetavate läbirääkimistega jõudnud praeguseks punkti, kus oodatakse valitsuse lubatud ühte miljonit eurot, mille kliinikum enamusosaluse eest peaks maksma.

„Läbirääkimised on sellises seisus, et oleme umbes poole peal,” lausus Tartu Ülikooli kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto Lõunaeestlasele.

Tema sõnul on riik Põlva haigla võrgustumiseks eraldamas 800 000 – 1 miljon eurot, kuid praeguseks ei ole riigikogu seda otsust veel lisaeelarve vastuvõtmisega kinnitanud. Kui otsus tuleb, võiks Einasto hinnangul haigla suuromaniku vahetus järgmise aasta suveks toimuda.

Põlva vallavanem Georg Pelisaare kinnitusel soovib vald tehingust saada miljon eurot, mis kulutataks täielikult tervishoiuteenuste arendamiseks, nagu seda ka riik ette näeb.

„Üks osa [rahast] läheks uue tervisekeskuse rajamiseks, aga teine osa hädatarviliku aparatuuri uuendamiseks,” selgitas Pelisaar. Näiteks on Põlva haiglal tarvis uut röntgeniaparaati ning samuti planeeritakse kulutusi taasturavi osakonna laiendamiseks.

Sünnitusosakonna ebaselge tulevik

Põlva haigla minek Tartu Ülikooli kliinikumi haiglate võrgustikku, kuhu kuulub ka näiteks Võrus asuv Lõuna-Eesti haigla, pakub Einasto hinnangul inimestele kindlustunnet, et haigla püsib. „Päevapäevalt mingeid suuri muudatusi oodata ei maksa,” kinnitas ta.

Kuid ületulevasse aastasse vaadates pole Einasto kindel, kas Põlva haiglas ka siis sünnitusabi osutatakse. „Sünnitusabi on selline valus ja keeruline teema, et sünnitusi jääb aasta-aastalt vähemaks,” rääkis ta. „Praegu on kindel, et 2017 midagi ei muutu, aga sealt edasi ei julge küll midagi lubada.”

Pelisaare sõnul loodetakse sünnitusosakonna säilimisele. „Põlva valda huvitab, et Põlva haiglas jätkuks niikaua kuni vähemasti 200 last siin aastas sünnib, sünnitusosakonna tegevus,” ütles ta.

Vaata videolugu Põlva haiglast.

Arved Breidaks

Viimased uudised