Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Elektrilevi

Kui see torm oleks kestnud kaks päeva, siis oleks see asi olnud väga hapu, kommenteeris Delfile olukorda Põlva abivallavanem Martti Rõigas.

Põlva vald saab abivallavanema sõnul ise paremini valmistuda. Generaatorite muretsemine on põhiline asi, mida vald saaks teha. Vald peab endale mingisuguse kriitilise varu generaatoreid varuma. Eks Põlva Veel ja soojusel midagi on, aga neid on vähe. Kellelgi ei ole neid väga pakkuda ka.

Abivallavanem märkis, et kui suuremas asulas tekib kriis, siis tegelikult on vaja igale hoonele oma generaatorit, et hoonesisest küttesüsteemi üleval hoida. See peaks olema korteriühistute valmidus, sest katlamajad suudetakse taaskäivitada ja taga hoida, aga kui kortermajal endal ei ole voolu, siis soe jõuab majani, aga sealt edasi mitte. Kui oleks tegemist olnud kahekümnekraadise pakasega, siis oleks olnud ikka väga halvasti. Selle kriisi valguses tuleb nüüd Eestis paljud asjad ümber vaadata. See näitas kätte meie võimekuse, tõdes Rõigas.

Abivallavanema sõnul võetakse ka korteriühistute endi valmisoleku küsimus käsile. “Eks see oligi korralik õppus. Kindlasti saab paremini. Siin peavad kõik osapooled — ei saa kellegi poole näpuga näidata — pingutama.”

Kommentaarid

Viimased uudised