Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Turvakaamera pildid Johannesest. Politsei fotod.

Pärnus ja selle ümbruses algasid täna ulatuslikud otsingud, et leida 19-aastane noormees Johannas, kes läks kaduma ööl vastu pühapäeva.

Politsei Pärnu linna piirkonnavanem Karin Uibo ütles, et täna alustasid vabatahtlikud otsinguid kella kümne paiku hommikul. Uuesti vaadatakse läbi Pärnu kesklinna piirkond ning liigutakse mööda Kooli ning Karja tänavat Mai rajooni poole, kus elavad Johannese sõbrad-tuttavad. Läbi kammitakse kogu piirkond kesklinnast kuni Mai rajoonini. Samuti vaadatakse üle samasse piirkonda jäävad mahajäetud hooned ja muud sarnased kohad, kus külma käest sooja otsiv inimene varju võinuks otsida. Samuti soovib politsei mehe otsingusse kaasata helikopteri, mis läheks esialgu kontrollima Sauga vallas Nurme külas asuvat Johannese elukoha ümbrust.

Politsei on saanud vihje, et 29. oktoobri öösel kella 4.26 sõitis nooremapoolne mees Pärnu kesklinnast elektritaksoga Mai 51 maja ette. Välistamaks võimalust, et tegemist võis olla Johannesega, palub politsei taksoga sõitnud mehel ühendust võtta Pärnu linna piirkonnavanem Karin Uiboga telefonil 53312038. Anonüümsus on garanteeritud.

Kõikidel inimestel, kes elavad Pärnus Tallinna maanteel kuni Sauga alevikuni ning Pärnus Mai rajoonis palutakse üle vaadata oma eramu juurde jäävad hooned ning e-posti aadressile karin.uibo@politsei.ee tähelepanekutest teada anda. Johannes võis kõrvalistesse hoonetesse sooja otsima minna. Sellest infost oleks politseile palju kasu, sest kui saab teavet üle kontrollitud hoonete ja nende ümbruse kohta, siis saab politseinikud ning vabatahtlikud suunata veel läbi otsimata piirkondadesse.

Johannes lahkus 29. oktoobri öösel kella ajal 4.26 ööklubist Vaarikas. Kella 5.09 paiku võis Johannes kohtuda Vaarika läheduses kahe tütarlapsega. Nendega on ühendust võetud ning väidetavalt soovis Johannes saada ühendust sõpradega, aga tal puudus helistamise võimalus. Politsei tegi kindlaks, et Johannese mobiiltelefoni viimane signaal samal ööl tuli Pärnu kesklinnast kella kolme paiku öösel ja pärast seda on mehe telefon olnud välja lülitatud.

On saadud vihjeid, et Johannest nähti ka 30. oktoobri õhtul, kuid hetkel seda väidet kontrollitakse. Politsei kontrollib kõiki saadud vihjeid hoolikalt.

Paralleelselt aktiivsete otsingutegevustega on politsei rääkinud Johannese lähedaste ja sõpradega, et saada infot tema võimaliku liikumissuuna kohta. Nii lähedaste, sõprade kui kohalike elanike küsitlused jätkuvad.

Viimased uudised