Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa Parksepa keskkooli direktor Ilmar Kesselmann muretseb üha nooremate laste koroonasse haigestumise pärast.

„Teises klassis on juba haiged lapsed. See on ikka päris kohutav. Õnneks pole veel kuulnud, et mõni nakatunud laps oleks haiglaravi vajanud,” ütles Kesselmann Päevalehele.

Kesselmann märkis, et muret teevad just õpilaste vaktsineerimata perekonnad. „Isegi kui õpilased lasevad end vaktsineerida, võivad vaktsineerimata pereliikmed ikka neid nakatada. Ja „tänu” vaktsiinivastastele vanematele on palju õpilasi end vaktsineerimata jätnud,” ütles ta.

Parksepa kool asub Võrumaal, kus on iga kolmas 12–17-aastane vaktsineeritud. Olukorra parandamiseks kutsub Kesselmann tuleval nädalal kokku üldkoosoleku, kus on kohal ka meedik, et hirmudele ja küsimustele vastuseid jagada. Koosolekut vahendatakse ka veebis, et osaleda saaksid kõik huvilised.

Mõned vaktsiinivastased vanemad peavad ka testimist lubamatuks. Vastseliina gümnaasiumi direktor Kristi Pettai märkis, et seetõttu peavadki vaktsineerimata lapsed jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni, mis tähendab ülejäänud klassist kõvasti maha jäämist. „On ka juhtumeid, kus vanem lubab testida, aga laps ise ei taha. Ei saa teda ju vägisi ka testida,” nentis Pettai.

Vastseliina gümnaasium pidi koroonapuhanguga rinda pistma septembris, kui viirusega nakatus kaheksa õpetajat ja arvukalt õpilasi. Maakooli jaoks tähendas see umbes kolmandiku õpetajate rivist välja langemist. Pettai käis siis haridusministeeriumile välja idee minna ajutiselt distantsõppele. Ministeerium oli veendunud, et ei tohi.

Viimased uudised