Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Päästjad sõitsid Lõuna-Eestis tormi tagajärjel tekkinud ohtude likvideerimiseks eile välja ligi 140 korral. Pooled väljakutsetest olid Võrumaale.

Kõrvaldada tuli teedele langenud puid või tagada turvalisus purunenud elektriliinide juures. Teedele kukkunud puid aitasid kutseliste päästjate kõrval eemaldada ka vabatahtlikud päästjad ja abipolitseinikud.

Võrumaal kadus elektrikatkestuse tagajärjel vool Saatse, Mõniste, Vastseliina ning Haanja hooldekodust. Omavalitsuse kriisimeeskond oli tormiks valmistunud ning osadesse hooldekodudesse tagati vool generaatoritega kohe. Hommikul tegelevad kõigi omavalitsuste kriisimeeskonnad võimalike probleemide selgitamise ning lahendamisega edasi. Päästeamet pakub neile vajadusel igakülgset abi.

Eile kell 16.48 teatati, et Elva vallas Uderna külas sõitis auto otsa teele kukkunud puule. Õnnetuses purunes auto rehv ja velg, inimesed viga ei saanud. Omanik pöördus auto parandamiseks kindlustusse.

Kell 16.07 teatati, et Valga vallas Jaanikese külas sõitis auto otsa teele kukkunud puule ja jäi selle peale kinni. Päästjate saabumise ajaks oli puu juba juppideks saetud ja auto kätte saadud.

Kell 18.28 teatati, et Tartu vallas Salu külas kukkus puu sõitva auto peale. Õnneks pääsesid reisijad ehmatusega. Kiirabi kontrollis nende tervist ja lubas koju. Päästjad eemaldasid murdunud puu autolt ja teelt.

Täna kella 00.33 ajal said päästjad väljakutse tulekahjule Võrus Koreli tänaval. Selgus, et ärihoone teisel korrusel hõõgus ettevõtte tootmisruumis purustatud kasekäsn. Päästjad piirasid tule leviku paarikümne minutiga. Kustutustööd lõpetati kell 01.41. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kommentaarid

Viimased uudised