Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

vineeritehas

Otepääl avati reedel pidulikult UPM-Kymmene vineeritehase 40 miljonit eurot maksma läinud laiendus, mis tõstab ettevõtte maailmatasemel vineeritootjate sekka.

Otepää vineeritehase tegevuse laiendamine algas 2015. aasta kevadel uue 18 megavatise biokütust tarvitava katlamaja rajamisega. Tehase arsenali lisandunud uued tootmisliinid ja muud võimsused võimaldavad toodangu mahtu varasemaga võrreldes kahekordistada – 90 000 kuupmeetrini aastas.

„See oli selline päris huvitav protsess,” rääkis UPM-Kymmene Otepää AS tegevjuht Ando Jukk Lõunaeestlasele. „Tavaliselt nii suures kontsernis otsuste tegemine võtab päris mitmeid aastaid aega, aga meie jaoks oli pinnas soodne.”

Nimelt oli kuut tehast Soomes ning tehast Venemaal ja Eestis valitseval kontsernil tarvidus selles valdkonnas kasvada ning tootmismahtu suurendada. „Olemasolevate tehaste näol seda teha ei oleks olnud võimalik,” rääkis Jukk. „Meil oli idee, mille me saime lauale panna.”

Praeguseks on ideest saanud töötav laienenud tehas, kus saab tööd kokku 240 inimest, neist 40 tänu äsjasele investeeringule.

Otepää vineeritehas kuulub Soome UPM gruppi, kus töötab kokku 19 600 inimest. Grupi aastane müügikäive küünib aastas 10 miljardi euroni, selle aktsiad on noteeritud Helsingi börsil.

Vaata pilte ja videot Otepää vineeritehasest.

Arved Breidaks

Viimased uudised