Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hiinas lasti algul koroonaviirusest tervenenud inimesed koju, aga kutsuti siis kiiresti haiglasse tagasi, kuna tuli välja, et juba tervenenud inimesed kannavad viirust edasi ja nakatavad teisi.

Alates laupäevast saadetakse tervenenud patsiendid eraldi keskustesse, kus neid mitme nädala jooksul jälgitakse. See otsus tehti pärast seda, kui selgus, et juba tervenenud inimesed kandsid viirust edasi ja nakatasid teisi, vahendab South China Morning Post.

Praeguseks on koroonaviiruse epitsentris ja seda ümbritsevas Hubei provintsis registreeritud ligi 77 000 nakatumist ja 2400 surma. Hubei arst Zhao Jianping ütles neljapäeval, et mõned tervenenud patsiendid kannavad viirust edasi. Dr Zhao pidas seda väga ohtlikuks trendiks, sest pole teada, kuhu sellised inimesed panna – koju neid lasta ei saa.

Chengdu linnas lasti pealtnäha terve patsient koju 10, veebruaril, aga kutsuti siis haiglasse tagasi 9 päeva hiljem, kuna tema proov näitas viiruse olemasolu organismis. Guangzhous kutsuti haiglasse tagasi tervenenud patsiendid, kelle väljaheitest leiti hiljem viirust. Nüüd uurivad arstid, millest sellised anomaaliad võivad tulla.

Kommentaarid

Viimased uudised