Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kohanimevaidlusega liitvaldade moodustamist arutanud valitsus otsustas teisipäeval, et Võrumaal luuakse Haanjamaa valla asemel Rõuge ning Võhandu valla asemel Võru vald.

Valitsuse otsusel moodustub Haanja, Misso, Mõniste, Rõuge ja Varstu valla ühinemisel Rõuge vald. Varem soovisid viis valda võtta endale nimeks Haanjamaa vald, kuid riigi kohanimenõukogu ei toetanud sellist valikut, soovitades võtta valla nimeks kas Rõuge või Haanja.

Samuti otsustas valitsus, et Lasva, Sõmerpalu ja Võru vald ei saa endale võtta nimeks Võhandu vald, vaid ühineva valla nimeks saab Võru vald, nagu soovitas kohanimenõukogu.

Kokku tuli valitsusel ostustada seitsme vallanime üle, neist viie puhul muudeti nimi vastavalt kohanimenõukogu ettepanekule. Üksnes vaidlustatud Hiiumaa ja Mulgi vald said võtta soovitud nime.

„Mõistame, et väga tihti võis nimi olla ühinemiskokkuleppe üheks osaks, aga viie ühineva valla puhul otsustas valitsus võtta arvesse nimekomisjoni ettepanekut. Usun, et tegime võimalike variantide seast parima valiku,” ütles riigihalduse minister Mihhail Korb.

Valitsus on nüüdseks kinnitanud 46 uue valla moodustumise. Viimase seisu järgi on Eestis alles 102 omavalitsust, kokku 85 valda ja 17 linna.

Haldusreformi järgnev etapp näeb ette, et hiljemalt 15. veebruariks teeb valitsus nendele omavalitsustele, kes ei täida 5000 elaniku kriteeriumi, ettepaneku ühinemisteks. See puudutab ka seni kinnitatud ühinejaid, kus vajalik rahvaarv täis pole.

Seejärel saavad omavalitsused kolme kuu jooksul, kuid hiljemalt kuni 15. maiks, esitada valitsuse ettepaneku kohta omapoolse arvamuse. Alles pärast nende läbivaatamist teeb valitsus ühinemiste osas lõpliku otsuse.

Lõunaeestlane

VAATA LISAKS:

Rõuge on nõus valitsuse nimesoovitusega

VALLANIMED: Haanjamaa ja Võhandu vald valitud nimest ei loobu

Viimased uudised