Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalvõrgustiku naisõiguslaste grupp „Virginia Woolf sind ei karda” saatis peaminister Jüri Ratasele, valitsusele ja kõigile valimisealistele kodanikele avaliku pöördumise, milles taunib „labaseid nalju treiva lobisti ning jutlustaja” Janek Mäggi määramist riigihalduse ministriks. 

Lõunaeestlane avaldab pöördumise täismahus.

Avalik kiri Eesti Vabariigi peaministrile Jüri Ratasele, Eesti Vabariigi valitsusele ning kõigile valimisealistele kodanikele.

Taunime labaseid nalju treiva lobisti ning jutlustaja Janek Mäggi määramist riigihalduse ministriks.

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid pani meile kõigile südamele: „Ärge valige inimesi, kes koduvägivalla teemal suudavad genereerida vaid mõne labase nalja. Ärge naerge ja ärge valige.” Peaminister otsustas valida ministriks mehe, kes on teinud labast nalja naistevastase vägivalla teemal. Halva nalja tagant head inimest ega head ministrit ei leia. Ei ühiskonnana ega üksikisikutena ei saa me öelda, et hoolime lähtesuhtevägivallast ja samas autasustada otsustusõiguslike positsioonidega neid, kes ilmselgelt meie ühiskonda lõhestavatest probleemidest ei hooli ning viskavad neil teemadel jultunult nalja.

Janek Mäggi ütlused riivavad kõiki, kellel on kokkupuudet olnud lähisuhtevägivallaga, halvustavad kõiki, kes maapiirkondades lapsi kasvatavad, kurvastavad kõiki, kes soovivad, et Eesti koheldaks võrdse austusega iga inimest, vanusest, soost ja elukohast sõltumata. Vaid mõned näited „Eestis saab sünnitada ka põllu peal, 11 inimest Eestis sünnitab autos, selliseid asju juhtub kogu aeg”, „Mehe väärtus on seisnenud tema raha hulgas ja alles siis selles, kes ta on. Enamasti on muidugi just toredatel meestel palju raha ja jobudel mitte midagi”, „Mõtlesime sõpradega, et kelle naist me siis täna koos peksma hakkame? Kas tõesti on Eestis olukord nii hull, et vabariigi aastapäeval peab rääkima peksmisest?”, „Ühiskond ei vaja kunstlikku võrdõiguslikkust, mis on regulatsioonidega tagatud ja mida riikliku sunniga juurde luua ei saa. Ühiskond vajab mehe ja naise erinevuse mõistmist.”

Need tsitaadid Mäggi artiklitest ei ole üksikud kontekstist väljarebitud lausekatked. Need näitavad ütleja mõtteviisi, et meie ühiskond peab toimima umbes 40-aastase eestikeelse eduka mehe tarvis, kõigi ülejäänud Eesti elanike soovid ja unistused ning inimõigused võib vajadusel üle parda heita.

Me ei soovi Eesti Vabariiki juhtima ignorantseid ning hoolimatuid ministreid. Eesti vajab inimesekeskseid poliitikaid ning kodanike muresid reaalselt lahendada soovivaid juhte.

Kutsume pöördumisele alla kirjutama!

https://www.facebook.com/groups/WoolfEiKarda/permalink/2063902980304632/

Viimased uudised